„Fluxus ministerijoje“ Kaune – įspūdingas sunkiosios muzikos desantas

Nors paskutinį balandžio savaitgalį Kauną tradiciškai užlies džiazas, šiemet neliks nuskriausti ir kitokios muzikos mėgėjai. Balandžio 27 d., šeštadienį, 20 val. „Fluxus ministerija“ (Jonavos g. 3) pakvies į įspūdingą roko ir metalo koncertą, kuriame publiką audrins net penki kolektyvai iš Lietuvos ir Latvijos – „Mountainside“, „Mandragora“, „Ossastorium“, „Spiralė“ ir „Sacramental“.
Mountainside
Grupė „Mountainside“ / MS nuotr.

Koncerto organizatorių įsitikinimu, Kaune sunkiosios muzikos klausytojų netrūksta, trūksta tik didesnių renginių.

„Pavieniai koncertai klubuose vyksta, tačiau juose groja tik viena ar kelios grupės. Norisi, kad retkarčiais vyktų klubų sienas peržengiantys didesni renginiai, pritraukiantys ir formuojantys įvairesnę klausytojų auditoriją, todėl ir nusprendėme užpildyti erdvią „Fluxus ministerijos“ salę sunkiojo roko ir metalo garsais. Labai džiaugiamės, kad visos pakviestos tikrai aukšto muzikinio lygio grupės sutiko pagroti koncerte“, – teigė renginio organizatoriai.

Koncerte bus atskleista visa sunkiosios muzikos įvairovės paletė. Death metalo gerbėjus džiugins kauniečiai „Ossastorium“ ir vilniečiai „Mandragora“, modernaus thrash metalo – pirmą kartą laikinojoje sostinėje grosiantys latviai „Sacramental“. Muzikinių eksperimentų nebijančius klausytojus stebins savo naująją kūrybą pristatysiantys  „Mountainside“ ir prieš kelias savaites Kaune debiutavęs sostinės kolektyvas „Spiralė“, plaukiojantis progresyvaus roko vandenyse.

Pristatys naujas dainas

„Mountainside“
„Mountainside“
Nors pastaraisiais metais viena įdomiausių Lietuvos roko muzikos grupių vadinami „Mountainside“  gerbėjų nedžiugina dažnais koncertais, muzikantai tuščiai laiko neleidžia. Po šiek tiek užsitęsusių kūrybinių atostogų, muzikantai vėl intensyviai repetuoja ir kuria naujas dainas. Taip pat ruošiamasi naujo albumo pristatymui, kuris turėtų įvykti iki vasaros.

Koncerte „Fluxus ministerijoje“ „Mountainside“ pristatys dvi visiškai naujas dainas. „Po įvairių transformacijų, perėjome į visai kitą grupės gyvavimo etapą, mažai ką bendro turintį su tuo, ką grojome anksčiau. Vis tik svarbiausias mūsų kūrybos principas nesikeičia – grojame tai, kad mums patiems įdomu ir patinka. Tradiciniai roko gabalų receptai šiuo metu nedomina“, – teigia „Mountainside“ nariai.

1996 m. susikūrę ir nekartą nominuoti geriausios roko grupės kategorijoje alternatyviniuose apdovanojimuose „Mountainside“ ilgą laiką buvo žinoma kaip labiau mainstream alt roko atlikėjai, tačiau, po antrojo albumo „All About Time“ (2007 m.) pasirodymo, įvyko svarbūs pokyčiai ir grupės sudėtyje, ir muzikinėje kryptyje. „Mountainside“ pasuko į griežtesnės, doom, progressive, instrumentinės muzikos vandenis.

Per savo aktyvios veiklos metus „Mountainside“sugrojo šimtus koncertų klubuose, festivaliuose, miesto šventėse, įvairiuose kituose renginiuose Lietuvoje bei užsienyje. Energingais gyvais pasirodymais garsėjantys kauniečiai dalinosi viena scena su tokiomis grupėmis kaip „Dismember“, „Entombed“, „Tito And Tarantula“, „New Model Army“, „The King“, „VoiVod“.

Konkurso „W.O.A. Metal battle“ finalininkai
Facebook.com nuotr./„Mandragora“
Facebook.com nuotr./„Mandragora“

1998 m. pradžioje gitaristas Rimas pradeda ieškoti bendraminčių,norinčių groti intensyvią, melodingą sunkiąją muziką ir per tris mėnesius suburiama grupė „Mandragora“. Tų pačių metų vasarą įrašyta 4 dainų demo „Destiny“, atvėrusi grupei kelius pasirodyti vietinėje metalo scenoje.

2000 m.„Mandragora“ įsitvirtina tarp stipriausių šalies metalo kolektyvų,koncertuoja su tuo metu garsiausiomis Lietuvos metalo scenos žvaigždėmis „Ruination“, „Dissimulation“, „Obtest“. Taip pat įrašoma trečioji demo „Posthumous art“.

2005 m. „Mandragora“ išleidžia debiutinį albumą „At the end“, kuris atveria sienas ir grupė jau koncertoja už Lietuvos ribų su garsiausiais Baltijos šalių metalo kolektyvais „Neglected fields“, „Skyforger“, „Morrigan“.

2006 m. iš esmės pasikeičia grupės sudėtis. Tęsiama koncertinė veikla, kuriama medžiagą antram albumui. 2008 m. „Mandragora“ atrenkama dalyvauti nacionaliniame festivalio „Wacken Open Air“ (W.O.A.) „Metal battle“ finale, tampa šio konkurso nugalėtoja ir patenka į W.O.A. „Metal battle“ tarptautinį finalą Vokietijoje.

2011 m.baigiami albumo „Carnal cage“ apipavidalinimo darbai, ieškoma leidėjų už Lietuvos ribų ir netrukus pasirašoma sutartis su italais „Sg records“. Tais pačiais metais grupė pakviečiama dalyvauti didžiausiame Lietuvos sunkiosios muzikos festivalyje „Velnio akmuo 2011“, pripažįstama metų metalo grupe šalies alternatyviosios muzikos apdovanojimuose „T.Ė.T.Ė.“. 2012 m. gegužę „Sg records“ išleidžiamas naujasis grupės albumas „ Carnal cage“.

Modernus death metalas
Facebook.com nuotr./„Ossastorium“
Facebook.com nuotr./„Ossastorium“

„Ossastorium“ istorija prasidėjo 2001 m. susipažinus Justinui Vabuolui (bosas) ir Sauliui Rimui (gitara/ vokalas). Galutinai muzikinė ir literatūrinė koncepcija susiformavo tik 2004 m., prisijungus būgnininkui Sergejui iš „Nahash“.

Šiandien kolektyvo muziką galima apibūdinti kaip melancholišką ir tamsų death metalą. Kita vertus, grupė kūryboje naudoja įvairius metalo stilių elementus – kas būdinga daugeliui po 2000 m. susikūrusių death metalo grupių, todėl „Ossastorium“ stilių, ko gero, geriausiai atspindėtų terminas modern death metal, kuriuo dažnai įvardijamos naujosios bangos death metalo grupės.

Publikos simpatijas ir išties nemažą fanų būrį visoje Lietuvoje „Ossastorium“pelnė gana intensyvios koncertinės veiklos dėka. Ypač sėkmingi ir kupini įvykių kolektyvui buvo 2004 metai. Išleistas pirmasis MCD, daug koncertuota Lietuvoje bei sugrotas pirmasis koncertas užsienyje – didžiausiame Estijos „open-air“ sunkiosios muzikos festivalyje „Hard rock laager“. Metų pabaigoje „Giljotinos“ skaitytojai „Ossastorium“ pripažino geriausia 2004 m. death metalo grupe, o „Per Aspera...“ išrinktas geriausiu metų albumu.

„Ossastorium“ yra koncertavę vienoje scenoje su tokiomis įžymiomis pasaulio metalo grupėmis kaip „Vital Remains“, „Hate“, „Eksiferum“, „Neglected Fields“, „Skyforger“, „Hollenthon“, „Rites Of Undeath“, „Horricane“.

Išleido debiutinį albumą
Facebook.com nuotr./„Spiralė“
Facebook.com nuotr./„Spiralė“

Perspektyvios sostinės instrumentalistų komandos „Spiralė“ muzikinė veikla prasidėjo 2006 m. Pradžioje tai buvo „drums, bass and beer“ projektas. Tuo metu grupę sudarė Krizas ir Marčius, kurie groja joje iki šiol.  Vėliau prie projekto prisijungė gitara grojantis Linelis („Serdnation“), kuris po kiek laiko buvo pakeistas dabartiniu gitaristu Juliumi.

Vėliau prasidėjo rimtesnis kūrybos etapas, tačiau 2009 m. grupės veikla nutrūko dėl masinės lietuvių emigracijos į užsienio šalis. Tais pačiais metais buvo padarytas vienintelis koncertinis grupės įrašas, prie kurio atsiradimo smarkiai prisidėjo Pukala (F.O.D., „Serdnation“).

2011 m. vasarą grupė atnaujino savo muzikinę veiklą, o 2012 m. kovą dienos šviesą išvydo debiutinis grupės albumas „Labirintas“.

Metalistai iš Latvijos
Facebook.com nuotr./„Sacramental“
Facebook.com nuotr./„Sacramental“

Nedideliame Latvijos Rezeknės miestelyje 2008 m. susikūrusi modernaus thrash metalo grupė „Sacramental“ kol kas negali pasigirti dešimtmečiais trunkančia muzikine veikla, tačiau jau spėjo sulaukti klausytojų ir ekspertų pripažinimo.

Savo svarbiausiomis muzikinėmis įtakomis vadinantys „Metallica“, „Machine Head“, „Trivium“, „Devildriver“, trio 2011 m. buvo išrinkta konkurso W.O.A. „Metal battle“ nugalėtojais ir dalyvavo Vokietijoje vykusiame konkurso finale.

Šiuo metu grupė įrašinėja savo debiutinį albumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai