Gargždų parke atsiras kompozicija garbės piliečiui kunigui Mykolui Vaitkui

Trečiadienio popietę Gargždų parke visuomenei buvo pristatyta gargždiškiui, iškiliam kunigui ir kūrėjui Mykolui Vaitkui planuojama pastatyti skulptūra ir kitos jo atminimui skirtos priemonės.
Sukurta skulptūrinė kompozicija Mykolui Vaitkui atminti. Ji atsiras Gargždų parke.
Sukurta skulptūrinė kompozicija Mykolui Vaitkui atminti. Ji atsiras Gargždų parke. / Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Šiemet minimos Mykolo Vaitkaus 140-osios gimimo ir 50-osios mirties metinės.

Gargždų krašto muziejus sukurs kilnojamąją parodą, kurioje bus pristatomas šios visam Klaipėdos rajonui svarbios asmenybės gyvenimas, pasaulėžiūra bei kūryba. Paroda galės keliauti po mokyklas, įstaigas, o kartu su ja – ir edukacinės priemonės.

Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr./Skulptūrinės kompozicijos idėjos autorius, skulptorius Lukas Šiupšinskas pristatė savo sumanymą.
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr./Skulptūrinės kompozicijos idėjos autorius, skulptorius Lukas Šiupšinskas pristatė savo sumanymą.

Gargždų kultūros centras jau pagamino 5 stendus su kūrėjo citatomis ir tekstais, kuriuos visus metus bus galima pamatyti įvairiose Gargždų erdvėse ar įstaigose. O spalio 27 d. bus organizuojama konferencija apie M. Vaitkų.

Renginyje dalyvavo ir prisiminimais pasidalijo tolimi M. Vaitkaus giminaičiai.

Skulptūrinės kompozicijos idėjos autorius, skulptorius Lukas Šiupšinskas pristatė savo sumanymą.

„Man smagiausia, kad miestai ne tik puošiasi buitine prasme, bet reikia ir vietos identiteto. Skulptūra iš erdvės padaro vietą. Kėliau sau uždavinį sukurti skulptūrą su lyriška nata. Jei jaunos porelės čia skirs pasimatymus, sakys: „Susitinkam prie Vaitkaus“, bus pavykęs kūrinys“, – šypsojosi skulptorius.

Skulptūrinė kompozicija primins M. Vaitkaus kambario fragmentą dvaro parke.

O paties kūrėjo skulptūra žvelgs į vaizdingą Minijos slėnį. Kėdžių nugarėlėse bus pavaizduoti 4 vandenų simboliai. Ant stalo gulės 4 knygos ir citata, kurią, prisėdus ant kėdžių, bus galima perskaityti.

Planuojama, kad skulptūra atsirastų iki spalio 27-osios.

Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr./Renginių M.Vaitkui atminti pristatymo akimirka
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr./Renginių M.Vaitkui atminti pristatymo akimirka

Apie M. Vaitkų

Mykolas Vaitkus – talentingas rašytojas, kurio knygos – bibliografinė retenybė, savo atsiminimuose aprašė jau nebeegzistuojančius baronų Renių dvaro rūmus, jų šeimininkus, Gargždų parką. Jo atsiminimai (iš viso praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje išleisti 8 tomai) itin vertingi, nes juose ryškiai iškyla vis dar per menkai plačiajai visuomenei pažįstamas tarpukaris su liepsnojančiu pasiryžimu kurti laisvą demokratišką valstybę, su visomis dvasinio, politinio ir meno pasaulio spalvomis ir užkulisiais juose.

M. Vaitkus artimai bendravo su ryškiausiais praėjusio šimtmečio pirmosios pusės politikos, bažnyčios, kultūros ir visuomenės veikėjais – Antanu Smetona, Augustinu Voldemaru, Maironiu, Vaižgantu, Adomu Jakštu-Dambrausku, Sofija Kymantaite-Čiurlioniene, Salomėja Nėrimi, Kipru Petrausku, dauguma išeivijos kūrėjų, ypač Bernardu Brazdžioniu, kuris ir paskatino parašyti prisiminimus, kurie tapo vertingiausia jo kūrybos palikimo dalimi. Taip pat Vaitkus rašė ir romanus, dramas, eilėraščius, laikomas estetizmo krypties pradininku Lietuvoje.

2018 m. Mykolui Vaitkui suteiktas Gargždų miesto garbės piliečio vardas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų