Atidarymo metu, rugsėjo 13 d. V. Kudirkos aikštėje Gdansko kultūros dienas Vilniuje pasveikino Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Gdansko miesto meras Pavel Adamovič bei Lenkijos ambasados Lietuvoje Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius J.E. ponas Janusz Skolimowski.
Šventę pradėjo daug gerų emocijų ir nuotaikingų šūksnių sulaukusi lenkų ska, reggae ir rock muzikos grupė, grojusi kartu su Lietuvos valstybiniu pučiamųjų orkestru „Trimitas“. Vėliau sekė įvairaus žanro renginiai, sulaukę didelių žiūrovų simpatijų.
Modernaus meno centre buvo atidaryta garsios šiuolaikinės lenkų skulptorės ir instaliacijų autorės K. Józefowicz rankų darbo kūrinių paroda, į kurią rinkosi gausus meno gerbėjų būrys.
Menų spaustuvėje vyko net du unikalūs projektai: tai eksperimentinis filmas „Naujos Gdansko legendos“, kuriame jaunimas iš Gdansko animavo pačių sugalvotas istorijas apie miestą ir Cynada teatro šiuolaikinis spektaklis „Sudie, Lėlyte“.
Šeši vaikai iš Gdansko miesto bei 24 vaikai iš kelių Vilniaus pradinių ir vidurinių mokyklų su multiinstrumentalisto Tomo Dobrovolskio pagalba įgarsino vaizdo projekcijas su įvairiais mušamaisiais instrumentais, kurių dėka projektas „Naujos Gdansko legendos“ sulaukė ypatingų ovacijų.
Cynada teatro šiuolaikinio spektaklio „Sudie, Lėlyte“ (Goodbye Baby Doll“), vykusio Menų spaustuvės Kišeninėje salėje, metu vietos užteko ne visiems norintiems, tačiau tie, kurie buvo pirmieji, turėjo progą išvysti nuostabų Bożenos Eltermann pasirodymą, skambant originaliai muzikai.
Rugsėjo 14 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje skambėjo Marcino Malinowskio ir styginių kvarteto „ARCO“ atliekamas argentiniečių kompozitoriaus Osvaldo Golijovo kūrinys „The Dreams and Prayers of Isaac The Blind“, kuris lyriškai užliūliavo klasikinės ir tradicinės žydų muzikos skambesiais.
Vakare į V. Kudirkos aikštę rinkosi Vilniaus jaunimas ir elektroninės, alternatyviosios pop, ambient muzikos gerbėjai, kadangi scenoje pasirodė visuomet inovatyvių sprendimų ieškanti lenkų grupė „Loco Star“.
Paskutiniąją Gdansko kultūros dieną Vilniaus lenkų kultūros namuose buvo atidaryta Vilniaus ir Vilniaus krašto simpatikų draugijos paroda „Iš Vilniaus į Gdanską“, kuri savo nuotraukomis ir į Gdanską iš buvusio Rytų pasienio atvykusių žmonių interviu ištraukoms sukvietė žmonės iš arčiau susipažinti su Gdansko miesto istorija. Taip pat Vilniaus lenkų kultūros namuose buvo pristatytas režisieriaus Michał Dąbrowski dokumentinis filmas „Karol Olgierd Borchardt – savo sielos kapitonas“ apie rašytojo, jūrų pėstininko gyvenimą tarp Vilniaus ir Gdynės miestų ir jo sunkią gyvenimo istoriją, nepalikusią nei vieno abejingo žiūrovo.
Visi, turėję progą išgirsti ir pamatyti finalinį Gdansko kultūros dienų Vilniuje koncertą „Free Culture Vilnius-Gdansk 2013“ („Laisva kultūra: Vilnius-Gdanskas 2013“) Šv. Kotrynos bažnyčioje, liko maloniai nustebę ir susižavėję, kaip žymiausi ir charizmatiškiausi lenkų atlikėjai: Grażyna Auguścik (vokalas), Weronika Grozdew-Kołacińska (vokalas), Jarosław Bester (akordeonas), Olo Walicki (kontrabosas), Tomasz Ziętek (trimitas, klavišiniai), Jakub Staruszkiewicz (perkusija), Joszko Broda (vokalas), Michał Jelonek (smuikas) bei Lietuvos pasididžiavimas – Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (dirigentas Donatas Katkus) ir sutartinių giedotojų grupė „Trys keturiose“ vienoje scenoje sukūrė nepaprastą atsmosferą, sujungdami džiazo, folkloro ir klasikinės muzikos improvizacijas su roko muzikos elementais.