Renginyje kūrybingos šeimos iš visų Lietuvos kampelių demonstravo amatus, rankdarbius ir įvairiausius dirbinius: buvo siūloma įsigyti kruopščių, smulkiausiais raštai išraižytų karpinių, papuošalų iš veltinių, odos dirbinių, porceliano gaminių, siuvinių iš lino. Darbščios šeimos varžosi dėl Kūrybiškiausios šeimos titulo. Kam jis atiteko, paaiškės jau šį vakarą.
Visų etnokultūrinių regionų atstovai siūlė susipažinti su vietinėmis tradicijomis ir amatais. Žemaitės ragino visus nepraeiti pro ir paragauti tikro žemaitiško kastinio, dzūkės praeivius gundė kvapniais pyragėliais su voveraičių įdaru. Sūduviečių stende buvo siūloma įsigyti šaukštus iš obelų, slyvų, vyšnių medienos, didelių medinių žiogų ar kitokių skulptūrėlių.
Mugėje buvo galima įsigyti amatininkų kūrinių |
Tuo pačiu metu veiksmas netilo Sereikiškių parke įrengtoje scenoje: regionų atstovai surengė teatralizuotus pasirodymus, kuriuose bandė atskleisti skirtingose Lietuvos vietose gyvenančių žmonių būdo skirtumus.
Renginyje nenuobodžiavo ir mažieji: ant žolės sutūpę ūgtelėję vaikai lankstė popierinius žvėrelius, o patys mažiausieji žaidė su mamomis ir bendraamžiais, vaidino pasaką apie ropę.
Buvo galima pastebėti, kad į mugę daugiausiai pasižvalgyti atvyko lietaus nepabūgusios mamos su mažais vaikais, o tėčių – vos vienas kitas.
Mugės dalyviams taip pat buvo siūloma gauti informacijos apie įvairių šeimos gerove besirūpinančių organizacijų veiklą, šeimos klausimais konsultuotis su specialistais.
„Šeimų kūrybos mugė“ – pirmoji informacinės kampanijos „Darni šeima“ dalis. Kampanijos renginiais siekiama atkreipti dėmesį į šeimos vertę, priminti, kad šeimos kartu leidžiamas laikas yra prasmingas ir vertingas.