SPALIO 16 D. (SEKMADIENIS)
Filmo seansas IR DISKUSIJA
„Fridos gyvenimas“
Frida, Still Life / Frida, naturaleza viva
1983 / Meksika / 108 min.
Režisierius – Paul Leduc
Aktoriai: Ofelia Medina, Juan José Gurrola, Max Kerlow
Dialogai: ispanų, rusų, prancūzų, vokiečių
Subtitrai – lietuvių
Viena žymiausių Meksikos menininkių Frida Kahlo jaunystėje patenka į avariją, dėl ko visą gyvenimą ją persekioja sveikatos negalavimai. Nuolat varginantis skausmas padeda susikoncentruoti į kūrybą ir padovanoti pasauliui ant drobės perteiktą beribį talentą. Lotynų Amerikos ritmai ir spalvos – terpė, kurioje skleidžiasi Fridos asmenybė, gimsta meilė garsiam tapytojui ir būsimam sutuoktiniui Diego Riverai bei kitiems vyrams, reiškiasi aštrios ir drąsios politinės pažiūros bei sukuriami iki šiol meno istorijai didžiulę įtaką darantys paveikslai. Be galo stiprios moters nepalaužia ir jos talento nepražudo nei mylimųjų išdavystės, nei kūdikio, kurio taip ilgai laukta, netektis, nei iki kelio amputuota koja…
Vieta – kino teatras „Pasaka“ (Didžioji salė)
Laikas – 13 val.
Kaina – 5,50 Eur
Diskusija „Ar politikos ir meno santuoka gali būti sėkminga?“
Šalia intensyvaus kūrybinio gyvenimo politinė ideologija ir jos angažuotas atstovavimas užėmė svarbią vietą Meksikos dailininkės Fridos Kahlo kasdienybėje. Margarita Jankauskaitė ir Laima Kreivytė, remdamosi žymiosios dailininkės pavyzdžiu, kalbės apie politikos ir meno/menininko santykį, kvies diskutuoti, ar politikos ir meno sąjunga gali būti sėkminga. Aktyvios visuomenės veikėjos apžvelgs ne tik Fridos atvejį, bet gilinsis ir į išskirtinius tiek užsienio, tiek Lietuvos atvejus.
Dalyvauja: lygių galimybių ekspertė Margarita Jankauskaitė, menotyrininkė Laima Kreivytė
Vieta – kino teatras „Pasaka“ (Šv. Ignoto 4/3, Didžioji salė)
Laikas – 15 val.
Renginys nemokamas
Apie Margaritą Jankauskaitę
Humanitarinių mokslų daktarė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė, daugiau nei 10 metų dirba diskriminacijos prevencijos ir žmogaus teisių srityje. 2012 m. Europos lyčių lygybės institutas išrinko ją kaip viena iš dvylikos Europą įkvepiančių moterų, o 2011 m. Amerikos ambasada Lietuvoje suteikė „Drąsios moters“ apdovanojimą už pasiekimus ginant moterų ir LGBT asmenų teises.
Apie Laimą Kreivytę
Menotyrininkė, baigusi Vilniaus dailės akademiją stažavosi Vidurio Europos universitete Budapešte. Dėsto Vilniaus dailės akademijoje bei yra Kultūros ministerijos ekspertė bei meno parodų kuratorė. Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) narė. Buvusi kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ publicistikos skyriaus redaktorė.