Žiūrėkite

Tado Sedekerskio komentaras prieš rungtynes su Kauno „Žalgiriu“Tado Sedekerskio komentaras prieš rungtynes su Kauno „Žalgiriu“

„In Latino“ rengėjai kvies per savaitę įsimylėti Lotynų Ameriką

Rudens vidurys Vilniuje bus karštas – visą savaitę miestą šildys tradicinės Lotynų Amerikos dienos. Spalio 9–16 dienomis vyksiančiame mini kultūros festivalyje „In Latino“ žadama peno ir sielai, ir kūnui – filmų, parodų, paskaitų, literatūros, šokių, nacionalinių patiekalų ir gėrimų degustacijų. Daugiausia dėmesio šiemet bus skiriama Kolumbijai, kurią, pasak ten gimusio atlikėjo Jurgio Didžiulio, lietuviai dažnai linkę įsivaizduoti neteisingai.
Pristatytas 9-asis festivalis „In Latino“
Pristatytas 9-asis festivalis „In Latino“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Ar įmanoma per savaitę pamatyti bent didžiąją dalį Pietų Amerikos, nors ir truputį pažinti kelių šalių kultūrą: pasižiūrėti keletą filmų, paragauti nacionalinių patiekalų, paklausyti muzikos, išgirsti literatūros kūrinių, sutikti įdomių žmonių, aistringai pašokti? Ir aistringai įsimylėti Argentiną, Meksiką, Boliviją, Čilę, Kubą, Braziliją…“ – klausia festivalio organizatoriai.

Jų atsakymas – tai galima patirti per tradiciškai spalį, dažniausiai – vėsų ir niūrų, o šiemet – saulėtą ir dar palyginti šiltą, Vilniuje vykstančias Lotynų Amerikos dienas. Jau devintus metus vykstantis festivalis pristato šio regiono kiną, garsus ir judesius, spalvas ir skonius. Spalvingas tolimų kraštų gyvenimas atsispindi savituose filmuose, pikantiškuose patiekaluose, ritmingoje muzikoje, prieštaringuose gyvenimuose, kuriais dalijasi Lietuvoje gyvenantys tenykščiai žmonės, svečiai ir ten lankęsi lietuviai.

Ar įmanoma per savaitę pamatyti bent didžiąją dalį Pietų Amerikos, nors ir truputį pažinti kelių šalių kultūrą: pasižiūrėti keletą filmų, paragauti nacionalinių patiekalų, paklausyti muzikos, išgirsti literatūros kūrinių, sutikti įdomių žmonių, aistringai pašokti? Ir aistringai įsimylėti Argentiną, Meksiką, Boliviją, Čilę, Kubą, Braziliją… – klausia festivalio organizatoriai.

„Turbūt ir Lietuvos oras prisitaiko prie mūsų norų pristatyti Lotynų Amerikos kultūrą“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje džiaugėsi viena iš renginio iniciatorių, festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė. Anot jos, galimybė per kiną ir kultūrą pažinti tolimus kraštus yra ne prastesnė, o kartu prieinama didesniam būriui žmonių už galimybę ten nuvažiuoti ir pakeliauti.

Ryškiausias šiemečio renginio akcentas – keliaujantis Kolumbijos audiovizualinių menų festivalis FIDAAC. Kasmet vis kitoje pasaulio vietoje vykstančio renginio atstovai šiemet nusprendė sujungti jėgas su „In Latino“. Kaip per spaudos konferenciją pasakojo viena iš FIDAAC vadovų Aurélie Carmouz, atkeliaus kelios filmų programos ir vienuolikos fotografų 20 darbų paroda.

Vilniuje bus parodyta ne tik konkursinė, bet ir klasikinių trumpametražių bei pilnametražių filmų programos. Į pastarąją įtraukti šeši nauji ir kiek senesni darbai. Juos atrinko FIDAAC atstovai siekdami, kad kuo ryškiau atsiskleistų nepatogi Kolumbijos realybė ir šalies audiovizualinių menų istorija. Kolumbiečių atvežti filmai ŠMC kino salėje spalio 9-16 dienomis bus rodomi nemokamai.

Ne mažiau įspūdingas turėtų būti uždarymas, kuriame J.Didžiulis atsiskleis naujame amplua. Pasirodo, jis yra ne tik puikus muzikantas, bet ir virtuvės virtuozas. Todėl uždarymo renginyje bus derinama muzika ir kulinarija – bus pristatyti Kolumbijos receptai su, kaip juokavo atlikėjas, „Didžiulio variacijomis“.

Jis taip pat pusiau rimtai pažadėjo paskelbti rekomenduotinų „YouTube“ patalpintų įrašų grojaraštį, kad festivalio proga būtų galima gyventi Lotynų Amerikos ritmu.

Lotynų Amerikos dienų ambasadorius J.Didžiulis per spaudos konferenciją apgailestavo, kad lietuviai dažniausiai ne visai teisingai įsivaizduoja jo gimtinę. „Kolumbija yra tarytum lydymo puodas – įvairiausių kultūrų, nuotaikų, socialinių realybių. Tai daro mus labai turtingus ir įvairius. Kai žmonės žiūri tik per smurto, narkotikų prizmę, daug ko nepamato“, – kalbėjo jis.

Festivalyje žadama ne vien pramogų, bet ir skirti dėmesio autorinėms teisėms Lietuvoje bei Kolumbijoje. „In Latino“ projekto vadovės Agnestos Filatovės teigimu, žadama surengti atvirų paskaitų apie intelektinės teisės gynimą, kurios gali būti įdomios tiek studentams, tiek kūrėjams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos