16 val. festivalio lankytojai kviečiami į vokiečių istoriko dr. Christopherio Spatzo paskaitą „Tik dangus liko toks pat – Rytų Prūsijoje badą išgyvenusieji Lietuvoje“, kuri 17 val. 30 min. bus pratęsiama vilko vaikų temos ekspertų diskusijoje „Vilko vaikai: (ne)išmoktos istorijos pamokos“.
Diskusijoje dalyvaus svečiai iš Vokietijos ir Lietuvos: Lietuvos garbės konsulas Badeno-Viurtembergo žemėje prof. dr. Wolfgangas von Stettenas, žurnalistė ir dokumentinių filmų kūrėja Sonya Winterberg, istorikas dr. Christopheris Spatzas, rašytojas Alvydas Šlepikas ir istorikė Rūta Matimaitytė.
Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, Rytų Prūsiją, Karaliaučių ir jo apylinkes ištiko humanitarinė katastrofa. Daugiau nei 100 000 žmonių mirė nuo ligų ir nepakankamos mitybos. Išgyvenusieji dažnai buvo vaikai – be tėvų, be šeimos, be namų, likę vieni ir patys sau. Vieni atsidūrė sovietiniuose vaikų namuose, kiti su viltimi išsigelbėti pabėgo į Lietuvą. Dešimtmečius pasaulis beveik nepastebėjo šių vaikų ir jų gelbėtojų lietuvių tragedijos. Tik 1990-aisiais visuomenė sužinojo apie jų likimą. Tada ir prasidėjo kova už jų kančių pripažinimą. Iki šių dienų Lietuvos ir Vokietijos visuomenės prisimena pokario metais į Lietuvą traukiniais, pėsčiomis, vežimais atklydusius Rytprūsių krašto vokiečių vaikus. Kuo ypatingos šių vaikų istorijos? Kokią žinutę mūsų visuomenei siunčia jų pasakojimai? Paskaita ir diskusija vyks su vertimu į lietuvių kalbą.
Festivalio metu lankytojai turės galimybę susipažinti su informacine paroda „Vilko vaikai – pasiklydę tarp Rytų Prūsijos ir Lietuvos“, kuri sukurta pagal rašytojos S. Winterberg ir fotografės Claudios Heinermann žodinės istorijos projektą.
Diskusija ir paskaita yra sudėtinė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos festivalio „Inkultūracija“ dalis. Festivalis vyks rugsėjo 26 d. – spalio 5 d. ir kvies pažinti miesto erdves ir tapatybes, jo kūrėjus ir kitų valstybių miestų istorijų vingius. Daugiau informacijos festivalio svetainėje: https://www.inkulturacija.lt