Spektakliu „Albinosai“ siekiama analizuoti traumines patirtis pristatant žmonių, patiriančių potrauminius nervų sutrikimus, galimybes prisitaikyti prie visuomenės, taip pat jos požiūrį į šiuos asmenis. Karo situacijos absurdą ir beviltiškumą bandoma atskleisti per jauno žmogaus, atsidūrusio kare, pavyzdį. Tam pasitelkiami Z.Stankaus autobiografiniai romanai „Kaip tampama Albinosais“ ir „Miražas“. Juose analizuojama lietuvių, tarnavusių TSRS armijoje Afganistano kare, patirtis. Būsimo spektaklio pavadinimas yra nuoroda į visuomenės normų neatitinkančius, politinės sistemos sulaužytus žmones, kurie po trauminės karo patirties siekia prisitaikyti gyventi socialinėje aplinkoje, įsilieti į įprastą gyvenimą.
Režisierius P.Markevičius nuo 2010 m. dalyvauja įvairiuose teatro meno festivaliuose, kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvoje ir užsienyje, vaidina teatre (spektakliai „12 gramų į šiaurę“, „Oidipo mitas“, „Dieviškoji komedija“ ir kt.) ir kine (filmai „Išgyventi vasarą“, „Pirtis“, „Kupranugaris“), dėsto scenos meną, vadovauja viešajai įstaigai „Būties slėpinio produkcija“.
P.Markevičius 2019 m. pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą už vaidmenį filme „Išgyventi vasarą“, pernai apdovanotas Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija, nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“. Režisierius ne kartą įvertintas tarptautiniuose teatro festivaliuose mūsų šalyje ir už jos ribų.
Šiemet Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursui pateikta dešimt darbų. Juos vertino teatro ir kino aktorius, režisierius, skaitovas Vladas Bagdonas, teatrologė Milda Brukštutė, aktorius, režisierius Kirilas Glušajevas, aktorius, režisierius Evaldas Jaras, teatrologė Ugnė Kačkauskaitė, režisierius Algirdas Mikutis, aktorė, režisierė Inesa Paliulytė, Varėnos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro literatūrinės dalies vedėja Nomeda Šatkauskienė.
Konkurso tikslas – inicijuoti scenos meno kūrinių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą eskizų / ištraukų sukūrimą skatinant scenos meno kūrėjų iniciatyvą ir meninę saviraišką, stiprinant lietuvių literatūros ir teatro tarpusavio ryšius.