Jau ketvirtadienį prasideda festivalis „Skamba skamba kankliai“ (programa)

Paskutinį pavasario savaitgalį, gegužės 23-26 dienomis, įvairių tautų muzikos garsais, neįprastai gausiais renginiais bei marga tautodailininkų ir kitų amatininkų muge į Vilniaus kiemus, kiemelius, aikštes ir skverus visus vilniečius ir miesto svečius sukvies 41 tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, savo istoriją skaičiuojantis nuo 1973 metų.
Koncerto akimirka
Festivalis "Skamba skamba kankliai" / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nors ir būdamas seniausias folkloro festivalis Lietuvoje, šis festivalis visuomet pilnas energijos, trykštantis optimizmu bei žavintis neblėstančiu jaunatviškumu, o kartu gerbiantis, vertinantis ir išlaikantis tas tradicijas, kurias per amžius išsaugojo ištisos kartos. Šių metų festivalio programoje – per 40 renginių, pritraukiančių savo įvairove, pateikimo forma, tad keturioms dienoms Vilnius taps gyvu, dainingu, ūžiančiu miestu.

Festivalio svečiai per keturias dienas galės išvysti tiek savo etnines dainavimo, giedojimo, šokio ar muzikavimo tradicijas tęsiančių Lietuvos bei užsienio – Baltarusijos, Italijos, Ispanijos, Latvijos, Turkijos, Anglijos, Žaliojo Kyšulio salų – svečių folkloro ansamblių koncertus, tiek jaunimo šiuolaikinio folkloro grupių pasirodymus, „Nakties muzikos“ ciklo projektus. Jų laukia ir tradiciniai šokių vakarai, kiti teminiai koncertai, Lietuvos etnografinių regionų tautinio kostiumo ir žemaičių genties I-XIVa. archeologinio kostiumo pristatymai, o festivalį vainikuos festivalio dalyvių eitynės. Kaip ir kasmet, festivalio metu šurmuliuos tautodailininkų ir kulinarinio paveldo atstovų mugė. Vilniečiams ir miesto svečiams bus pristatytas dar gyvas liaudies menas, senieji amatai, mūsų krašto kultūros išskirtinumas, o tradiciškiausi meistrai ne tik prekiaus savo gaminiais, bet ir demonstruos savo amatą.

Šiais metais didelis dėmesys festivalyje bus skiriamas ir tarmėms. Per visas festivalio dienas įvairiuose renginiuose bus galima išgirsti ir išvysti ne tik tarmiškai dainuojančius ir tam tikrą tarme pristatančius folkloro kolektyvus, bet ir savo gimtąją tarmę išlaikiusius ir vis dar ja kalbančius žmones.

Gausu festivalyje ir šokių bei žaidimų... Pasišokti ir ratelių pažaisti Teatro muzikos ir kiemo kiemelyje kvies renginys „Dra tai, dra ta tai“, o po jo kitų tautų šokių pasimokyti ir savų išmokyti kvies tradicija tapę naktišokiai. Taip pat savaitgaly visi yra laukiami ir gegužinėse, kurios vyks V. Kudirkos aikštėje.

Džiugu, kad festivalyje prigyja ir toliau gyvuoja daugumos jau pamėgti renginiai. Trečius metus iš eilės festivalio organizatoriai visus kviečia į unikalų skambantį Sutartinių taką, kuris šiemet bus nusidriekęs Stiklių, Gaono ir Universiteto gatvėmis – jį vainikuos sutartinių vakaras Vilniaus universiteto Teatro salėje.

Trečius metus festivalyje savo vietą randa ir šiuolaikinio folkloro koncertai „Folkloro paralelės“, kuriuose į vieną visumą jungiasi naujas, asmeniškai išjaustas liaudies dainos ir melodijos interpretavimas, šiuolaikinių bei liaudies instrumentų garsai.

Jau dvidešimt metų folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“ džiugina ir vienintelė vaikų folkloro šventė Vilniaus mieste „Saulytė. „Saulytės“ programoje – vaikų ir jaunimo folkloro grupių koncertas, įvairios pramogos vaikams, kermošius, ir kitos linksmybės. Šiemet žiūrovus ir klausytojus džiugins Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ laureatai, ansambliai iš Vilniaus ir kitų Lietuvos regionų. Didelis dėmesys bus skiriamas autentiškai kūrinių atlikimo manierai.

41 metų gyvuojantis festivalis suformavo savo kaip etninės kultūros šventės įvaizdį. Festivalio renginiai, juose dalyvaujantys Vilniaus ir kiti Lietuvos folkloro ansambliai bei atlikėjai, festivalio užsienio svečiai, žiūrovams pateikia gražiausius folkloro kūrinius, tautodailininkai – savo dirbinius, o kulinarinio paveldo atstovai – gardžiausius gaminius. Festivalio metu Vilniaus gatvėse, skveruose, kiemeliuose, aikštėse laisvai sklinda įvairiakalbės dainos, šokami patys margiausi įvairių tautų šokiai, dalinamasi kultūrine patirtimi bei jaučiamas bendras pavasario gyvybės ir tradicijų pulsavimas...

XLI TARPTAUTINIO FOLKLORO FESTIVALIO „SKAMBA SKAMBA KANKLIAI” PROGRAMA

Gegužės 23 d. (ketvirtadienis)

Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41)

17.00 val. Skumba skumba kunkliai. Festivalio atidarymo koncertas. Dalyvauja folkloro ansambliai „Reketukas“, „Kūlgrinda“, „Ratilio“, „Ūla“, „Guda“ (Baltarusija), „Towersey Morris“ (Anglija), „Tokat kültür ve sanat derneği“ (Turkija), „Belo Freire&Bailarinos Funamba“ (Žaliasis Kyšulys).

19.00 val. Dra tai, dra ta tai. Šokame ratelius ir žaidžiame. Dalyvauja folkloro ansambliai „VISI“, „Spalgena“, „Gelužėlė“.

21.00 val. Naktišokiai. Dalyvauja „Ratilio“,„Towersey Morris“ (Anglija), „Guda“ (Baltarusija).

Trakų Vokės dvaro sodyboje (Žalioji a. 2a).

19.00 val. Anos šalies svotai. Užsienio folkloro grupių koncertas. Dalyvauja „Guda“ (Baltarusija), „Tokat kültür ve sanat derneği“ (Turkija), „Towersey Morris“ (Anglija), „Belo Freire&Bailarinos Funamba“ (Žaliasis Kyšulys).

Radvilų rūmų muziejaus salėje (Vilniaus g. 24)

18.00 val. Skambančios tarmės. Tarmių metams skirtas folkloro grupės „Intakas“ koncertas. Dalyvauja doc. Dr. Vytautas Kardelis.

19.00 val. 1863–1864 m. sukilimo aidai lietuvių tremtinių folklore. Dalyvauja Vilniaus folkloro ansamblis „Dijūta“.

20.00 val. Padainiūsu dainiuškeli. Pasidainavimo vakaras ir „skambakanklių“ pašnekesiai.

Gegužės 24 d. (penktadienis)

Gedimino prospekte

10.00 val. Darbas meistrą giria. Tautodailės darbų ir kulinarinio paveldo mugė.

V. Kudirkos aikštėje

14.00 val. Pavasario dzienełį. Dalyvauja Veronika Povilionienė ir Saulius Petreikis. Jiems pritars Ignas Juzokas ir Donatas Petreikis.

15.00 val. Aš nuskyniau rožių krūmų. Koncertuoja liaudies dainų atlikėja Daiva Šeškauskaitė.

16.00 val. O pas mus mieste! Koncertuoja Vilniaus tautinių mažumų folkloro ansambliai.

18.00 val. Svetukai mano, rygailio! Didysis festivalio svečių koncertas. Dalyvauja „Tokat kültür ve sanat derneği“ (Turkija), „Cantori da Vermei“ (Italija), „Guda“ (Baltarusija), „Towersey Morris“ (Anglija), „Belo Freire&Bailarinos Funamba“ (Žaliasis Kyšulys).

21.00 val. Gegužinė „Šokim, trypkim, linksmi būkim“! Dalyvauja Vilniaus folkloro ansambliai „Radasta“ ir „Dijūta“.

Vilniaus senamiesčio gatvėse

21.00 val. Sutartinių takas (Stiklių, Gaono, Universiteto g.).

VU Teatro salėje (Universiteto g. 3)

16.00 val. Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ 2013 m. laureatų koncertas.

22.00 val. Rymo rymo tūto. Sutartinių koncertas.

Radvilų rūmų muziejaus salėje (Vilniaus g. 24)

17.00 val. Iš gyvos versmės. Stakliškių ir Jiezno (Prienų r.) apylinkių tautosaka. Dalyvauja Stakliškių ir Jiezno dainininkės.

18.00 val. Iš gyvos versmės. Švenčionių krašto tautosaka. Dalyvauja Lazdinių-Adutiškio etnografinis ansamblis.

Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41)

16.00 val. Eisva mudu abudu. Dalyvauja jaunimo grupės „Ratilio“, „Rana“, „Linago“.

17.00 val. Folkloro paralelės. Koncertuoja šiuolaikinio folkloro grupės.

21.00 val. Naktišokiai. Šokame tradicinius įvairių tautų šokius. Dalyvauja „Tokat kültür ve sanat derneği“ (Turkija), „Freire&Bailarinos Funamba“ (Žaliasis Kyšulys), „Ratilai“.

Gegužės 25 d. (šeštadienis)

Gedimino prospekte

10.00 val. Darbas meistrą giria. Tautodailės darbų ir kulinarinio paveldo mugė.

Trakų apžvalgos aikštelėje (prieš Salos pilį)

13.00 val. Anos šalies svotai. Užsienio folkloro grupių koncertas. Dalyvauja „Cantori da Vermei“ (Italija), „Guda“ (Baltarusija), „Tokat kültür ve sanat derneği„ (Turkija), „Towersey Morris“ (Anglija), „Belo Freire&Bailarinos Funamba“ (Žaliasis Kyšulys), „Future folk orchestra“ (Latvija).

V. Kudirkos aikštėje

12.00 val. Slauna mūsų giminėlė. Koncertuoja Vilniaus folkloro ansambliai „Mindrė“, „Tyklė“, „Sedula“, „Vilniaus gija“, „Sadauja“, „Griežikai“, „Srauna“, „Laukis“, „Rasoda“. Rengėja L. Šarkaitė.

15.00 val. Grajyk, muzikėla! Tradicinių kapelijų koncertas. Dalyvauja „Kauno bandonija“ (Kaunas), „Dailingė“ (Kaunas), „Ratilėlis“ (Kaunas), „Salako muzikantai“, „Vydraga“ (Vilnius), „Duja“ (Vilnius), „Muzikontai iš pa Utenas“, „Griežikai“ (Vilnius), „Sutaras“ (Vilnius), „Ratilio“ (Vilnius), „Nalšios muzikantai“ (Vilnius).

18.00 val. Ką tu, broliukai.. Šiuolaikinio folkloro grupių koncertas. Dalyvauja „Future folk orchestra“ (Latvija), “Sen Svaja” (Lietuva).

20.00 val. Gegužinė „Šokim, trypkim, linksmi būkim“! Dalyvauja „Sutaras“, „Laukis“, „Ūla“, „Ratilio“. Rengėjas

Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

14.00 val. Skambančios tarmės. Solistų, duetų ir poetų popietė.

18.00 val. Vilniaus mieste žali bromai. Didysis festivalio koncertas. Dalyvauja Vilniaus ir užsienio folkloro ansambliai.

21.00 val. Nakties muzika. Šiaurės Italijos tradicinė polifonija – ansamblis „Cantori da Vermei“.

22.00 val. Nakties kinas. Renato Morelli filmas „Aukštumų balsai: trys dienos Premanoje” („Voices from the heights: three days in Premana“).

Radvilų rūmų muziejaus salėje (Vilniaus g. 24)

15.30 val. Skambančios tarmės. Kūrybinės dirbtuvės. Regioninio dainavimo stilistikos ypatumai.

Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41)

15.00 val. Eisva mudu abudu. Dalyvauja jaunimo folkloro grupės „Mindrė“, „Šalciniuosna“, „Trys gulbelas“, „Želmuo“.

16.00 val. Folkloro paralelės. Koncertuoja šiuolaikinio folkloro grupės.

21.00 val. Naktišokiai. Šokame tradicinius įvairių tautų šokius. Dalyvauja „Kauno bandonija“ (Kaunas), „Poringė“ (Vilnius).

Gegužės 26 d. (sekmadienis)

Gedimino prospekte

10.00 val. Darbas meistrą giria. Tautodailės darbų ir kulinarinio paveldo mugė.

Druskininkų pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)

13.00 val. Anos šalies svotai. Užsienio folkloro grupių koncertas. Dalyvauja „Towersey Morris“ (Anglija), „Belo Freire&Bailarinos Funamba“ (Žaliasis Kyšulys).

V. Kudirkos aikštėje

12.00 val. Anos šalies svotai. Užsienio folkloro grupių koncertas. Dalyvauja „Guda“ (Baltarusija), „Tokat kültür ve sanat derneği“ (Turkija).

14.00 val. Kaimynėli, svečias būk. Lietuvos etnografinių regionų tautinio kostiumo kolekcijos pristatymas ir

folkloro ansamblių koncertas. Dalyvauja „Žibinyčia“ (Marijampolė), „Raskila“ (Birštonas), „Alksna“, „Alksniuka“ (Mažeikiai), „Kupkėmis“ (Kupiškis), „Aušrinė“ (Juodkrantė).

17.00 val. Žemaičių genties I-XIV a. archeologinio kostiumo pristatymas. Dalyvauja kūrybinio folkloro grupė „Sedula“ ir Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“.

19.00 val. Kuožnas paukštielis savuo kalbuo. Baigiamasis festivalio koncertas.

Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12)

13.00 val. Šv. Mišios.

14.00 val. Tradicinių liaudies giesmių valanda. „Žemaičių Kalvarijos kalnai“ – gieda Vilniaus arkikatedros bazilikos liaudies giesmių ansamblis.

Vilniaus įgulos karininkų ramovės salėje (Pamėnkalnio g. 13)

12.00 val. Iš gyvos versmės. Kaišiadorių krašto etninės kultūros apžvalga. Dalyvauja Ringailių etnografinis ansamblis, Kaišiadorių folkloro ansamblis „Verpeta“, Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė“.

Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41)

12.00–17.00 val. Vaikų folkloro šventė „Saulytė”. Dalyvauja geriausios vaikų ir jaunimo folkloro grupės.

Senamiesčio kiemuose, skveruose, gatvėse

16.00–18.00. val. Prašom, svečiai, kieminėt. Tradicinės dainos, šokiai ir muzika. Vietos: Pilies g., Vilniaus mokytojų namų, Vilniaus universiteto Sarbievijaus, Istorijos, Filosofijos fakultetų, A. Mickevičiaus kiemai, K. Sirvydo skveras.

18.30 val. Festivalio dalyvių eitynės (iš S. Daukanto a. į V. Kudirkos a).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai