Debiutinis festivalis, tiesa, kol kas tik trys koncertai-vakarai, vyks paskutinėmis vasaros dienomis Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose-muziejuje. Šlapelių namai nuo XX a. pradžios iki II pasaulinio karo buvo svarbi vieta, kurioje rinkdavosi Vilniaus lietuvių menininkai, kultūros ir visuomeniniai veikėjai.
Šlapelių kultūrinių vakarų metu skambės Vilniuje kūrusių kompozitorių kūryba, istorikai ir muzikologai pasakos apie įvairių laikmečių Vilniaus kultūrinį kontekstą.
Šiemetiniame festivalyje bus paliesti trys istoriniai periodai – Renesansas Vilniuje, XIX a. pab.–XX a. pradžios Vilnius ir M. K. Čiurlionis bei XX-ojo a. II pusės sovietmečio Vilnius (Judita Vaičiūnaitė).
Vakarų metu bus siekiama atgaivinti saloninio intelektualinio bendravimo tradicijas ir ieškoma vilnietiškos kultūrinės tapatybės.
Šlapelių festivalį rugpjūčio 29 d. atidarys senosios muzikos ansamblis „Giesmių tarnai“ (vadovas Valdemaras Dadela) su programa „Vilniaus Renesansas“, kurioje bus pristatyta retai Lietuvoje atliekama Vilniaus miesto renesanso kompozitorių kūryba. Taip pat renginyje dalyvaus humanitarinių mokslų daktarė Dainora Pociūtė.
Rugpjūčio 30 d. muziejuje „suskambės“ M. K. Čiurlionio laiškai, skirti Sofijai Kymantaitei-Čiurlionienei. Šiuos laiškus bei Čiurlionio instrumentines pjeses aranžavo dainininkas ir kompozitorius Jonas Sakalauskas, pats jas ir atliksiantis kartu su dirigentu bei pianistu Vytautu Lukočiumi. Vakaro metu apie Čiurlionio laikų Vilnių ir to meto lietuvių tautinę savimonę kalbės istorikas Tomas Balkelis, taip pat išgirsime muzikologo Jono Bruverio pasakojimą apie M. K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą. Po koncerto renginio iniciatoriai kvies į diskusiją „Vilnietiško identiteto kontekstas – buvęs ir esamas“
Rugpjūčio 31 d. muzikinę kompoziciją pagal Juditos Vaičiūnaitės eiles pristatys charizmatiškasis kūrėjas – saksofonininkas, kompozitorius ir režisierius Vladimiras Čekasinas, dainininkė Agnė Sabulytė ir violončelininkas Klemensas Šimelis.