„Mūsų kraštiečiui K.Bogdanui dar esant gyvam, mes su juo dažnai pakalbėdavome, kad reikia atidaryti jo darbų muziejų.
Jis mano idėjai neprieštaravo, svarstydavo, kokius darbus eksponuoti ir kur turėtų būti muziejus. Galvojome, gal Žeimių dvare, bet kai 2011 metais jis mirė, idėja prigeso.
Pagaliau šiandien mes jau galime kviesti lankytojus į naują erdvę. Kiek žinome, Kėdainių kraštas, kur ir palaidotas skulptorius, jau į ekskursijų planus įtraukė ir Žeimių miestelyje esančio Konstantino Bogdano memorialinio muziejaus lankymą“ , – pasakojo Žeimių seniūnas ir muziejaus įkūrimo iniciatorius Faustas Pilipavičius.
Memorialinio muziejaus atidaryme kalbėjo skulptoriaus sūnus Konstantinas Bogdanas, teigdamas, kad tokiu dėmesiu ir pagerbimu jis stipriai sujaudintas: „Noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie muziejaus įkūrimo. Man šiek tiek sunku kalbėti apie tėvą, nes, norint papasakoti apie jo kūrybinę veiklą, gali neužtekti ir dviejų valandų. Manau, kad tėvas šiuo muziejumi taip pat didžiuotųsi.“
Pasak Jonavos mero Eugenijaus Sabučio, tokio žymaus, Lietuvą ir Jonavą garsinančio žmogaus darbais reikia grožėtis, domėtis jo gyvenimo istorija.
„Deja, aš jo gyvo nepažinojau, bet esu susipažinęs su jo darbais. Labai didžiuojuosi, kad tarybos nariai, posėdyje svarstydami klausimą dėl šio muziejaus, pritarė projektui ir skyrė apie 10 tūkst. eurų jo įkūrimui“, – sakė E.Sabutis.
Muziejuje eksponuojami ne tik K.Bogdano darbai, tačiau ir asmeniniai daiktai, kuriuos muziejui perdavė skulptoriaus artimieji. Tarp eksponatų – ir K.Bogdano pypkių kolekcija, darbo įrankiai, stalas, įrengti informaciniai stendai.
Lietuvos skulptorius, politinis bei visuomenės veikėjas, vienas Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos steigėjų Konstantinas Bogdanas gimė 1926 m. vasario 4 d. Žeimių dvare.
K.Bogdanas žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Skulptorius rašė ir publikavo eilėraščius, yra daugelio straipsnių dailės ir kultūros klausimais respublikos ir užsienio spaudoje autorius. Atkūrė kelis bajorų herbus, dalyvavo Lietuvos herbo konkurse (II premija). Jo kūriniai buvo demonstruojami Vilniuje, Biržuose, Maskvoje (Rusija), Helsinkyje (Suomija), Sofijoje (Bulgarija), Belgrade (Jugoslavija), Vienoje (Austrija), Rygoje (Latvija), Pekine (Kinija) bei kitur.