Neringos savivaldybės tarybos sprendimu premija skirta dailininkui Romanui Borisovui, kurio 39 metų profesionalaus menininko kūrybą lydi per 700 akvarelės technikos darbų.
Premija dailininkui skirta atsižvelgus į Liudviko Rėzos kultūros centro tarybos (kuratoriumo) siūlymą. Kuratoriumas įvertino dailininko indėlį garsinant Kuršių neriją ir Mažąją Lietuvą, puoselėjant etninę kultūrą ir kultūros paveldą.
Kai kurie kuratoriumo nariai pastebėjo, kad R. Borisovo įdirbis dokumentuojant šio krašto istoriją ir žinomumas – nediskutuotini, o darbai palieka stiprų emocinį pėdsaką. Pastebėta, kad R. Borisovą galima įvardinti kaip Mažosios Lietuvos kronikininką ar metraštininką.
Savo kūrybą su Rytų Prūsijos ir Mažosios Lietuvos paveldo įamžinimu Romanas Borisovas išimtinai susiejo, kuomet persikėlė gyventi į Lietuvos pajūrį, nors šio krašto temos buvo artimos ir iki tol. Tai pastebima ir Architekto Gedimino Baravyko fondo teiktoje rekomendacijoje, pažyminčioje kad R. Borisovo pastarojo dvidešimtmečio darbuose išsiskyrė Kuršių nerijos tema. Kūryboje prioritetas skiriamas Neringos, Rytų Prūsijos ir Mažosios Lietuvos architektūrinio paveldo objektams.
R. Borisovas yra surengęs daugiau nei 70 parodų Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijoje, JAV ir Liuksemburge. Pastaruosius kelis metus jų ypatingai daug vyko Karaliaučiaus krašte. 2013 m. R. Borisovas buvo pakviestas dėstyti akvarelę ir grafinį dizainą Maskvos K. G. Razumovskio vardo technologijų ir valdymo valstybinio universiteto Karaliaučiaus filiale. Tais pačiais metais sulaukė kvietimo dėstyti I. Kanto vardo universitete. 2012-aisiais, Vokietijos visuomeninės organizacijos „Ostpreußenhilfe“ užsakymu, ties pagrindiniu įėjimu į Karaliaučiaus katedrą pastatė ir padarė bronzinį paminklą sunaikintam Kionigsbergui. I. Kanto universitetui padarė K. Donelaičio 300 metų jubiliejaus proginę atminimo lentą. R. Borisovas prisideda įprasminant asmenybes, dirbusias ir veikusias Karaliaučiuje ir turėjusias didelę įtaką Mažosios Lietuvos ir Rytprūsių kultūrai. Nuo 2014-ųjų R. Borisovas dėsto Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete.
Romanas Borisovas yra Liudviko Rėzos kultūros centro kuratoriumo narys, aktyviai dalyvauja Neringos visuomeniniame gyvenime, kurorte organizuojamose pleneruose. Yra išleidęs albumų, parodų katalogų, meno atvirukų apie Neringą ir Mažąją Lietuvą bei Klaipėdos fotografijų rinkinius.
Premijos įteikimo iškilmės sausio 7-ąją, šeštadienį, prasidės minėjimu bei gėlių padėjimu prie M. L. Rėzos paminklo Juodkrantėje (pradžia 12. 00 val.), vėliau persikels į šios gyvenvietės evangelikų liuteronų bažnyčią (pradžia 13. 00). Iškilmingos ceremonijos metu Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis M. L. Rėzos premijos laureatui Romanui Borisovui įteiks ir premiją lydinčią žalvarinę plaketę.
Sausio 9-ąją Kuršių nerijos Karvaičių kaime gimęs M. L. Rėza laikomas vienu žymiausių pasaulietinės lietuvių kultūros puoselėtojų bei lietuvių tautosakos mokslo pradininku.
Martyno Liudviko Rėzos 240-ųjų gimimo metinių minėjimas
Sausio 9-ąją, šeštadienį,
12 val. minėjimas ir gėlių padėjimas prie L. Rėzos paminklo Juodkrantėje.
13 val. premijos teikimo ceremonija Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje (L. Rėzos g. 56).