Kamajų koplyčioje ketinama įrengti nedidelį poeto ir kunigo A.Strazdo muziejų

Rokiškio rajone, Kamajuose, sutvarkius seną, ilgai nenaudotą šalia Šv. Kazimiero bažnyčios stovinčią šarvojimo koplyčią, joje ketinama įkurti nedidelį poeto ir kunigo Antano Strazdo muziejų.
Antano Strazdo kapas Kamajuose
Antano Strazdo kapas Kamajuose / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Kamajų bendruomenės prašymu neseniai išduotos projektavimo sąlygos muziejaus tvarkybos darbų projektui parengti, pranešė Kultūros paveldo departamentas.

Bendruomenė yra sudariusi šio pastato panaudos sutartį su Kamajų Šv. Kazimiero parapija ir dėl muziejaus finansavimo kreipėsi Europos Sąjungos paramos.

„Jis bus nedidelis, nes koplytėlė – tik apie 22 kvadratinių metrų ploto. Be to, čia bandysime sutalpinti ir A.Strazdo muziejų, ir Kamajų miestelio istorijos muziejų“, – pranešime sakė Kamajų bendruomenės pirmininkė Jolanta Vygėlienė.

Poetas ir kunigas A.Strazdas (1760–1833) Kamajuose gyveno nuo 1820 metų, čia palaidotas.

„Nemažas A.Strazdo gyvenimo etapas buvo susijęs su Kamajais. Dabar Kamajų gimnazija pavadinta jo vardu. Mokykla nuo seno rinko įvairią su A.Strazdu susijusią medžiagą. Tad pradžia muziejui jau yra“, – teigė J.Vygėlienė.

Kamajuose stovi ir 1933 metais minint A.Strazdo mirties 100-ąsias metines poetui pastatytas paminklas.

A.Strazdas – pirmojo spausdinto lietuviškų eilėraščių rinkinio autorius. Jam gyvam esant išleistas tik vienas poezijos rinkinys „Giesmės svietiškos ir šventos“ (1814 m.), jį sudaro devyni eilėraščiai ir dvi religinės giesmės. Daug neišleistų jo eilėraščių plačiai paplito liaudyje, virto liaudies dainomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų