Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaune atsidaro nauja erdvė menininkams 

​​​​​​​Kaune jau netrukus bus atidaryta menų erdvė „ArtHub“. Tai vieta, kuri skirta įvairių sričių menininkams. Bendradarbystės erdvė, bet ne tokia, kokias pastaruoju metu tampa madinga kurti. Menininkų poreikiai daugeliu požiūriu yra ne tokie pat kaip verslo biurų darbuotojų. Norint tuos kitokius poreikius patenkinti, reikia pasiūlyti kažką nestandartinio – tokia buvo projekto iniciatorių idėja.
Kaune bus atidaryta menų erdvė „ArtHub“
Kaune bus atidaryta menų erdvė „ArtHub“ / Organizatorių nuotr.
Temos: 2 Kaunas „Loftas“

„Norime pasiūlyti vietą, kuri galėtų menininkams tapti antraisiais namais, – sako Skaistė Gulbinaitė, fotomenininkė, viena iš projekto iniciatorių. – Vietą, kurioje jie norėtų būti ir kurti, taip pat matyti šalia dirbančių ar kitur kuriančių menininkų darbus“.

„ArtHub“ – tai erdvė, kurioje bendradarbiaus įvairaus amžiaus ir patirties menininkai. Ne paslaptis, kad toks bendradarbiavimas dažnai būna tikras kūrybos katalizatorius – įvairios netikėtos idėjos tiesiog sklando ore ir kibirkščiuoja. Tai – ir naujos pažintys, bendradarbiavimas, galimybė rengti parodas.

„Mes siūlome ne tik darbo vietos nuomą, bet ir ilgalaikę visapusišką pagalbą. Galima tą pagalbą vadinti savotišku prodiusavimu. Juk jauni menininkai neretai bijo nuomotis patalpas, neturi tam, taip pat kitiems komerciniams meno aspektams reikalingų kontaktų, galimybių, įgūdžių. Tai irgi gali suteikti tokia menininkų ugdymo erdvė kaip „ArtHub“, – sakė S.Gulbinaitė.

„ArtHub“ įsikūrė Drobės gatvėje esančiame lofte – anksčiau čia buvo gamybos patalpos ir sandėliai. Pertvarkius, ši 240 kvadratinių metrų ploto erdvė sušvito visai kitomis spalvomis.

Organizatorių nuotr./Kaune bus atidaryta menų erdvė „ArtHub“
Organizatorių nuotr./Kaune bus atidaryta menų erdvė „ArtHub“

S.Gulbinaitės nuomone, „ArtHub“ sau naudingą segmentą gali atrasti ir jauni, ir jau pasiekę profesionalumo aukštumų menininkai. Jauniems menininkams kritiškas laikotarpis, kai jie lieka be vietos, būna tada, kai, jie baigia aukštąsias mokyklas. Tada jie netenka galimybės naudotis tose mokyklose menininkams skirta infrastruktūra, lieka savotiški našlaičiai.

Profesionalai, jau turintys vardą meno pasaulyje, čia galėtų rasti vietą savo parodoms rengti, taip pat vesti mokymus jauniesiems menininkams.

„Bet tie veiklos aspektai yra tik pavyzdžiai daugelio veiklos rūšių, kuriomis žmonės galėtų užsiimti „ArtHub“, – sakė Samanta Kalpokaitė, taip pat viena iš projekto iniciatorių.

Pasak S.Kalpokaitės, naujoje erdvėje stengtasi vengti stereotipų: „Jokiu būdu nenorime apsiriboti nei veiklos, kuria čia užsiims meno žmonės, pobūdžiu, nei tradicinėmis meno sritimis. Dabar technologijų laikai, manome, kad „ArtHub“ bus erdvė, patogi bei jauki ir grafinio dizaino bei kitų kompiuterio pagalba kuriamų meno formų kūrėjams. Daug laiko prie kompiuterių dabar praleidžia, tarkim, muzikos kūrėjai. Į visa tai stengiamės atsižvelgti.“

„ArtHub“ turi fotostudijų erdvę, kuri skirta ir profesionalams, ir mėgėjams ar tik pradedantiems fotografams. Naujokams, kurie neturi darbo studijoje patirties, profesionali fotografė gali parodyti, kaip naudotis įranga.

Menų erdvė skirta menininkams, kurie ieško, kur galėtų realizuoti savo idėjas praktiškai.

„Mes jiems siūlome erdvę, kurioje galės laisvai tapyti, piešti, siūti, užsiimti keramika ir bet kuriomis kitomis meno kryptimis“ – sakė S.Kalpokaitė.

Dauguma meno formų kūrybos pagrindas nėra teptukai ir pieštukai – tai kompiuteris. Grafikos ir interjero dizaineriai, iliustratoriai, retušoriai ir panašiai dažnai dirba kaip „freelanceriai“. Aštuoni iš dešimties jų neturi nuolatinės darbo vietos ar bendradarbių ar bendraminčių.

„Jiems mes siūlome mielą kūrybinę erdvę, kurioje jaukiai su kavos puodeliu ir kolegų palaikymų pradėsite produktyvią dieną“, – sako projekto iniciatorė.

„ArtHub“ taip pat siūlo unikalią erdvę seminarams, mokymams ir kitai veiklai. Pagal poreikius ši erdvė gali virsti mokymų sale ar parodos vieta.

Rugsėjo 30 d. vyksiančiame „ArtHub“ atidarymo metu įvyks keletas įdomių renginių. 8 metų darbo patirtį turinti vizažistė Samanta Kalpokaitė-Kazickė surengs seminarą. Tai pirmas meistrės seminaras po dvejų metų pertraukos.

Vizažistė Skaistė Gulbė surengs akciją „#Confidentsize“. Rasa Dautartaitė, kūrybinių ir socialinių projektų autorė, fotomenininkė, pristatys parodą „Nerimo moterys“. Rasa prieš dvejus metus išgirdo savo diagnozę – nerimo sutrikimą. Ji nusprendė netylėti, o dalintis patirtimi, kad padėtų kitiems išgyventi.

Pasak Rasos, toks sutrikimas yra ilgiau trunkanti būsena, pasireiškianti panikos atakomis, ilgai trunkančiomis baimėmis, psichosomatiniais sutrikimais, kurių pats žmogus negali suvaldyti.

Viktorija Šaulytė kviečia į įvaizdžio seminarą „Šiuolaikinės moters įvaizdis pagal Viktoriją Šiaulytę“. Viktorija žinoma kaip daugelio projektų stilistė, tinklaraščio „Vieno kavos puodelio istorija“ autorė bei laidos „Nuotakos užrašai“ vedėja.

Organizatorių nuotr./Kaune bus atidaryta menų erdvė „ArtHub“
Organizatorių nuotr./Kaune bus atidaryta menų erdvė „ArtHub“

Vienas iš „ArtHub“ atidarymo svečių – buvęs modelis Rasa Žukauskaitė. Ji dalyvavo garsių mados namų ir dizainerių kolekcijų pristatymuose.

Taip pat vyks „Inglot LT" vadovės Valdonės Goberienės jungtinis seminaras su S.Kalpokaite moterims vizažo tema.

„ArtHub“ taip pat bendradarbiauja su S.O.S Vaikų kaimu, atidarymo – o tai yra nemokamas renginys – metu bus renkamos aukos vaikų psichologų ir psichoterapeutų išlaidoms.

„ArtHub“ atidarymas – rugsėjo 30 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas