Renginio organizatoriai feisbuke sukūrę kvietimą į renginį. Apie dalyvavimą pranešė per pusšimtį dalyvių, tačiau akcijos dieną susirinko tik kelios dešimtys. Tačiau to pakako, kad neįprasta akcija atkreiptų kauniečių dėmesį.
„Žinome savo teises, laisves ir galimybes, galime turėti savo nuomonę ir ją išsakyti. Gyvename saugiai ir taikoje. Tačiau ne visas pasaulis yra toks. Neklausiame jūsų, ką galvojate apie žmones, kurie traukia į Europą gelbėdamiesi nuo karo, smurto ar skurdo. Svarbiausia, jog mes neabejingi tam, kas vyksta šalia.
Tai kvietimas žmonėms, kurie jaučiasi Europos dalimi. Tiems, kurie džiaugiasi, kai Europai sekasi. Tiems, kuriems skauda, kai Europą užklumpa nesėkmės. Tiems, kurie nebijo pasakyti, jog Europos iššūkiai yra mano iššūkiai. Norime parodyti visiems, jog mūsų – europiečių yra daug. Dėl tokių žmonių Europa yra vieninga”, – tokiais žodžiais akciją pristatė renginio organizatoriai.
Laisvės alėjoje, aikštėje prie Vytauto Didžiojo paminklo surengto „flash mobo“ metu žmonės atsinešė antklodes, pledus ar kilimėlius juos pasitiesė ant žemės ir prigulė penkioms minutėms. Pagulėję pasisveikino su šalia prigulusiais ir išsiskirstė savo keliais.
Šiuo renginiu Kauno įvairių tautų kultūros centras klausė ką tektų išgyventi palikus namus, atsidūrus svetimoje šalyje, kuo pasitikėti, kur ieškoti pagalbos.
Pasak organizatorių tai nepolitinė, nekomercinė, neprojektinė akcija, kurią surengė kartu su VDU studentais savanoriais.
Akcijoje nebuvo jokių kalbų, mitingų, jokio bereikalingo triukšmo. Tiesa, apie artėjantį renginį buvo informuota Kauno miesto savivaldybė ir policija.
1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Reoberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją. Tad šią dieną švenčiamas Europos Sąjungos gimtadienis.
Pirmasis Europos Sąjungos šešetukas sukurtas 1951 m., kai buvo pasirašyta sutartis apie Europos susijungimą.
Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 metų.