Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kauno V.Putvinskio gatvėje įsitaisęs juokdarys kviečia užsukti į teatro festivalį

Vieną iš architektūros formomis spalvingos V.Putvinskio gatvės namo kiemų papuošė gatvės meno kūrinys. Ant suoliuko įsitaisęs juokdarys kviečia užsukti į netrukus įvyksiantį teatro festivalį „Namas Nr. 1”. Spalio 25 - 28 dienomis netradicinėje erdvėje – V.Putvinskio gatvės 5-ąjame name, įvyks pirmasis netradicinio teatro festivalis „Namas Nr. 1”.
Juokdarys V.Putvinskio gatvėje
Juokdarys V.Putvinskio gatvėje / Projekto partnerio nuotr.
Temos: 2 Kaunas Namas

Ši teatro šventė skirta miestiečiams pristatyti įvietinto, įtraukiančio bei interaktyvaus teatro kūrimo specifiką.

„Filosofiškai melancholiškas juokdarys idealiai atskleidžia šių metų festivalio temą. Gatvės menas – puiki komunikacijos forma, kurioje šifruojmas miestiečių santykis su miestu, jo problemomis, aktualijomis. Juk šio festivalio idėja gimė iš ne vienerius metus Kaune vykstančios viešosios diskusijos: ar mūsų miestui reikia kitokio teatro ir kur tokio teatro vieta?“, – pasakojo festivalio organizatorės Renata Bartusevičiūtė ir Paulina Nešukaitytė.

Kiemo sieną papuošiam Justinui Petrovskiui tai pirmasis gatvės meno kūrinys. Jaunasis gatvės menininkas teigia, jog sutikus perkelti savo piešinį ant sienos, teko nemažai pasigilinti, kaip tai padaryti kokybiškai. Su teptuku rankose Justinas praleido apie 30 valandų.

„Juokdarys buvo vienas iš septynerių personažų, kurie buvo piešti teatro festivalio vizualikai. Pasirinkau senojo italų teatro veikėjus, dėl jų dinamiškos ir charakteringos išvaizdos. Štricho techniką naudojau dėl asmeninio braižo ir stengiantis imituoti tapetų ornamentikos būdus“, – kalbėjo juokdarį įamžinęs Justinas.

Paklaustas, ar imtųsi piešti dar kartą, vaikinas nedvejoja: nors procesas užtruko ilgai, išsipildė viena iš jo svajonių. „Labai bijojau, bet sekėsi ir išėjo geriau nei tikėjausi. Šita tema jau esu juokavęs tarp draugų, kad tai galėtų būti nauja mano karjeros kryptis, nors ir nelaikau savęs menininku. Visų pirma, esu grafikos dizaineris“.

Itin kruopščiai atiktu piešiniu džiaugiasi ne tik kiemo šeimininkas, bet ir aplinkinių namų gyventojai. Paskutinius štrichus padėjusį Justiną sveikino per langą persisvėręs kaimynas. Jis dėkojo už piešinį ir teigė kartu su žmona visą savaitę stebėję menininką bei bandę atspėti, koks gi bus galutinis rezultatas.

Festivalio organizatorės kviečia ne tik užsukti apžiūrėti piešinio, bet ir apsilankyti netradicinėje erdvėje vyksiančiuose interaktyviuose spektakliuose. Spalio 25-26 dienomis festivalis prasidės čekų režisieriaus Howard Lotker, čekų trupės „HoME“ ir Lietuvos kūrėjų premjera „NaMIE…bėga gyvenimas“. Šis interaktyvus pasirodymas – tai unikalus pasakojimas apie namą, kuriame vyksta festivalis. Jame susipina prieš beveik pusę amžiaus gyvenusių, žymių iliustratorių Tarabildų bei naujojo šeimininko, P.Mažylio gimdymo namų vadovo Tomo Biržiečio šeimos istorijos, kurios leidžiasi į paslaptingą devynių mėnesių kelionę. Spalio 27 d., šeštadienis, bus skirtas visai šeimai: name įsikurs režisierės Saulės Norkutės interaktyvi teatrinė instaliacija vaikams „Kaltūnas“.

Paskutiniąją festivalio dieną, sekmadienį, svečiuosis „Pojūčių teatro“ laboratorija „Tense In Sense“. Šis teatrinis eksperimentas – pritaikytas specialiai namo erdvėms ir jo istorijai, atsižvelgiant ne tik į žmonių, bet ir pastato atsiminimus. Spektaklio dalyviai, kuriems bus užrištos akys, pateks į praėjusius amžius ir vidinius namo gyventojų pasaulius, keliaus laiku visais pojūčiais. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos