„Dvi gražios tibetukės pušų spygliais barstė žemę... Šalia garavo ką tik iškastos bulvės, o lauko vidury neišrautas pūtėsi kopūstas... Atrodo, kad kalno viršuje iš krosnelės dūmai rūksta, o iš tikrųjų – iš dangaus...“ – tokiomis eiliuotomis mintimis smilkalais kvepiančioje Rotušės salėje P.Normantas pristatė savo naujausią darbą.
Save keliautoju mėgėju ir fotografu profesionalu vadinantis P.Normantas dalyvavo 15-oje ekspedicijų po Tibetą, Indiją, Himalajus, Tailandą, Butaną ir kitas valstybes. Netrukus keliautojas išvyks į jau 16-ąją didelę kelionę. Menininkas jau išleido dešimt fotoalbumų ir kalendorių.
Anot P.Normanto, gyvenančio Vengrijoje, savo knyga jis norėjo, kad Lietuva kuo geriau pažintų Rytus, nes „Rytai padėtų atverti lietuviams akis, kurios kol kas yra gerokai primerktos“.
„Žinoma, tų akių atvėrėjų gausėja – pilna turistinės fotografijos nuo gražių knygų iki interneto, tačiau tos fotografijos dažnai užmerkia mūsų akis. Jos nerodo nei tikrovės, nei to, kas yra Pauliaus fotografijose. Tų nematomų, tik jaučiamų dalykų... Iš jo nuotraukų sklinda ypatinga energetika. Tai ir yra ta paslaptinga Normanto galia“, – knygos pristatyme sakė Skirmantas Valiulis.
Pasidalijęs keliais įspūdžiais iš savo ekspedicijos, viešnagės vienuolyne ir religinėse apeigose, P.Normantas tikino, kad apie Butano karalystę galėtų pasakoti iki ryto.
„Butano karalystė – paskutinė karalystė, likusi Himalajų kalnyne. Komunistai šį balandį uždarė dvi – Nepalo ir Mustango – karalystes...“ – su nuoskauda kalbėjo keliautojas, traktuodamas gausų gerbėjų susirinkimą kaip pagarbą Rytams.
Ugninės žiurkės metais gimęs P.Normantas tikino, kad šie metai jam sėkmingesni nei ankstesni. Jis ne tik išleido fotografijų knygą, bet ir tikisi kitais metais atverti Rytų sakralinio meno muziejų Užupyje. Jei viskas vyks, kaip suplanuota, muziejaus atidaryme turėtų dalyvauti ir Dalai Lama.