Vyriausybės trečiadienį patvirtintame plane numatyta organizuoti minėjimus, konferencijas, įvairius kultūrinius, edukacinius, pažintinius, leidybos ir viešinimo renginius, vykdyti projektus, kuriais siekiama šalies ir užsienio visuomenei pristatyti Lietuvos totorių istoriją ir kultūrą.
Kultūriniai renginiai vyks diplomatinėse atstovybėse, savivaldybėse, muziejuose, bibliotekose, archyvuose.
2021 metais numatoma surengti iškilmingą Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metų minėjimą Valdovų rūmuose, Vilniaus universitete – tarptautinę mokslinę konferenciją.
Taip pat bus organizuojami paskaitų, ekskursijų, kultūrinių renginių ciklai Trakuose, Visagine, Vilniaus rajono Keturiasdešimties Totorių kaime ir kitur, tarptautinis totorių kultūros festivalis, paroda „Lietuvos totoriai archyvų dokumentuose“, virtualus gidas „Totorių kelias“.
Žadama išleisti leidinį anglų kalba apie iškiliausius Lietuvos totorius, taip pat profesorės Tamaros Bairašauskaitės knygą „Lietuvos totorių istorija“ ir kitus leidinius. Numatyta ir sukurti dokumentinį filmą apie totorių istoriją bei parodyti jį per LRT, organizuoti metų paminėjimui skirtą ralį.
Dar vienas plane numatytas tikslas – pažymėti sunaikintas Lietuvos totorių senąsias kapines šalyje, įamžinti Kauno miesto gynybinės sienos Totorių vartus, papildyti virtualų Lietuvos totorių istorijos muziejų medžiaga apie Lietuvos totorių istoriją, kultūrą ir kultūros paveldą.
Be kita ko, numatyta įpareigoti organizuoti kultūrinius renginius Lietuvos diplomatinėse atstovybėse, kur yra svarbi Lietuvos totorių ar jų palikuonių mažuma – Lenkijoje, Baltarusijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Turkijoje, Azerbaidžane, Ukrainoje.
Ketinama parengti ir dokumentus dviejų mečečių tvarkymui – Keturiasdešimties Totorių kaime Vilniaus rajone ir Raižių kaime Alytaus rajone.
Lietuvos Respublikos Seimas 2021 metus yra paskelbęs Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais.