Šiuos visus metus miestas ant septynių kalvų kvietė apsilankyti ir sudalyvauti renginiuose. Per metus buvo suorganizuota apie 80 renginių. Mieste, skaičiuojama, turistų skaičius išaugo beveik 60 proc.
„O svarbiausia – šis titulas labai suvienijo bendruomenę. Į organizavimą įsitraukė daugybė organizacijų“, – pasakojo Telšių meras.
Organizatoriai pastebėjo, kad telšiškiai tarsi iš naujo atrado savo miestą – socialiniuose tinkluose atsirado daugybė įspūdingų nuotraukų, liudijančių „Mano miestas – Telšiai“. Į iniciatyvas įsiliejo ir mamyčių klubas, ir baikeriai, ir net kurtieji – renginiai buvo verčiami į gestų kalbą.
Didžiulio susidomėjimo sulaukė organizatorių kvietimas surasti Telšiuose 47 meškas. Žemaitijos simbolio – meškos – atvaizdų Telšiuose iš tiesų gausu.
Telšiškiai, anot rajono mero, nuoširdžiai išgyvena, kad dar kartą tapti Lietuvos kultūros sostine galės dar negreit.
Kultūros sostinės titulo perdavimo ceremonija vyks gruodžio 6-ąją Telšiuose. Tą patį vakarą bus įžiebta ir centrinė mieto eglė.
Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, žinia apie tai, jog Telšiai – kultūros sostinė – plačiai nuskambėjo. „Perimti šį titulą iš Telšių – mums didelė garbė“, – teigė jis.
Klaipėdos kitų metų devizas – „Klaipėda – neužšąlančios kultūros sostinė“.
Programą iš viso sudarys 5 skirtingos platformos – Neužšąlanti istorija, Neužšąlanti klasika, Neužšąlanti jūra, Neužšąlantis menas ir Neužšąlantis miestas, kurios atlieps svarbiausias miesto kultūros ir meno sritis bei apjungs visą eilę skirtingų kultūros ir meno projektų. Visuomenei pristatyti išsamią Klaipėdos – 2017-ųjų Lietuvos kultūros sostinės pagrindinių renginių ir projektų programą numatoma gruodžio viduryje.
2017-aisiais tapsianti Lietuvos kultūros sostine, Klaipėda kovoja dėl 2022-ųjų metų Europos kultūros sostinės titulo. Miesto politikai taip pat yra apsisprendę iki 2019-ųjų finansavimą kultūros sektoriui padidinti dvigubai, kartu savivaldybė rengia ir naują miesto kultūros strategiją.