„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Klaipėdiečiams – ekskursija po Roberto Narkaus parodą

Penktadienį 12 ir 14 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks ekskursijos po Roberto Narkaus solo parodą „Geras jausmas“. Parodos kuratorė – Neringa Bumblienė. Ekskursijas ves Erik Vojevodin. Paroda atvira iki spalio 15-osios.
Roberto Narkaus paroda „Geras jausmas“
Roberto Narkaus paroda „Geras jausmas“ / Domo Rimeikos nuotr.

Paroda

Tai – pirmasis tokios apimties ir masto R.Narkaus kūrybos pristatymas Vakarų Lietuvoje, kuriame yra eksponuojami naujausi menininko darbai. Parodoje plėtojamos 2022 m. Lietuvos nacionaliniame paviljone 59-ojoje Venecijos meno bienalėje pristatyto projekto „Gut Feeling“ idėjos. Klaipėda – kaip ir Venecija – įsikūrusi prie jūros.

Domo Rimeikos nuotr./R.Narkaus paroda „Geras jausmas“
Domo Rimeikos nuotr./R.Narkaus paroda „Geras jausmas“

R.Narkaus darbai, parkeliavę iš Italijos, uostamiestyje eksponuojami juos specialiai adaptuojant naujoms erdvėms ir Lietuvos pajūrio kontekstui.

„Geras jausmas“ yra kompleksiškas kūrinys, laviruojantis tarp nuoširdaus siekio pakeisti pasaulį, nenuilstančio tikėjimo bendradarbiavimo pažadu, egocentriškų menininko ambicijų, flirto su finansinėmis struktūromis, technologijų progresu ir humoro. Angliškas posakis „gut feeling“ reiškia nuojautą, pagal primirštą tautosaką ir naujausius mokslinius atradimus, tampriai susiejančią žarnyno ir smegenų veiklas.

Ekskursija

Ekskursijas po R.Narkaus parodą ves Erik Vojevodin. Jis kartu su Robertu jau dirbo ir Venecijos bienalėje, padėjo įgyvendinti „Gut Feeling“ projektą. Tuo metu jo pagrindinė užduotis buvo paviljono „įgyvinimas“, t. y. žmogiško kontakto sukūrimas per tam tikrus naratyvus ir santykį su žiūrovais. Bendravimo su parodos lankytojais savotiška metodika apjungė – informatyvumą, performatyvumą, įsiliejimą į bendrą Venecijoje kaimynystės kontekstą, nes tai tuo metu buvo ypatingai svarbi kūrinio dalis.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Robertas Narkus
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Robertas Narkus

Erik Vojevodin prisimena, kad tada „mano pasiūlymas buvo toks – papasakoti gyvai apie kūrinį ir istorijas, kuriomis jis yra apsiraizgęs. Per ilgą atsiradimo procesą, gyvavimą Venecijoje ir tūkstančius ekskursijų, perkėlimą į Vilnių, o dabar ir į Klaipėdą kūrinys vis gyvena; ir jis man vis dar yra gyvas ir pulsuoja – tai ir norisi perteikti žiūrovams. Venecijoje ekskursijas vedėme kiekvienam lankytojui / lankytojų grupei atskirai, pagal jų poreikius, žinias, susidomėjimą ir t. t. Pradėdavom nuo to, kad tai parduotuvė ir parduodame „gut feeling“ – intuiciją, o dabar Klaipėdoje – „gerą jausmą“. Tai meno kūrinys, keliantis klausimus apie šiuolaikinį pasaulį“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs