Projekto pavadinimui pasitelktas islandiškas žodis „keðja“, reiškiantis grandinę ir suprantamas visomis Šiaurės šalių kalbomis. Jis išreiškia pagrindinį šio tinklo siekį – sustiprinti jau egzistuojančius Šiaurės ir Baltijos šalių šokio organizacijų ir meno kūrėjų ryšius bei skatinti naujus.
Į Klaipėdoje rengiamą suvažiavimą atvyks 200 šokio profesionalų: šokėjai, choreografai, šokio pedagogai, festivalių prodiuseriai, vadybininkai, institucijų ir organizacijų vadovai. Keturias dienas truksiančiame suvažiavime bus nagrinėjama šiuolaikinei Europai ir visam globalėjančiam pasauliui aktuali tapatybės problema.
Pasirinkta suvažiavimo tema „Nacionalinė meninė tapatybė šokyje“ kviečia diskutuoti, kaip globalinio pasaulio kontekste išsaugoti raiškos unikalumą ir tuo pat metu išlikti suprantamais vieni kitiems? Kiek esame įtakojami savo praeities, liaudies tradicijų, mentaliteto ir pan.? Ar tam, kad išlikti globalioje rinkoje privalome kurti universalų meną? Ar tapatybė gali būti parduota kaip prekinis ženklas? Ar šiuolaikinė Europa egzistuoja už tapatybės ribos?
Šiems klausimams atsakyti bus rengiamos diskusijos, praktiniai seminarai, kūrybinės dirbtuvės, kuriuos ves žymiausi šių dienų ekspertai: šokio antropologijos prof. Andrée Grau iš JK, choreografai Alexander Andriashkin (Rusija) ir Manuel Pelmus (Rumunija), pernai apdovanotas Berlyno menų akademijos ir saivaldybės aukščiausiu įvertinimu „Berlyno meno prizu“, viena aktyviausių šių dienų šokio prodiuserių Laurie Uprichard (Airija / Prancūzija), dr. Katarzyna Pastuszak (Lenkija), Amareya teatro meno vadovė ir Gdansko šokio festivalio kuratorė, Arnd Wesemann (Vokietija), Europos žurnalo „tanz“ vyriausias redaktorius ir kt.
Greta bus pristatoma Šiaurės ir Baltijos šalių šiuolaikinio šokio kūrėjų programa, sudaryta iš dviejų segmentų: viešų pasirodymų įvairiose miesto erdvėse ir prekybos centruose bei Baltijos šalių šokio platformos „Baltic Bubble“. Trijų vakarų metu bus pristatyta 10 Lietuvos, Latvijos ir Estijos choreografų darbų.
Šio suvažiavimo naujiena – naujo Šiaurės-Baltijos šalių prodiuserių tinklo susitikimas bei šokantis turas – ekskursijų maršrutas po Klaipėdą, kurį ves ne tradiciniai gidai, bet šokėjai. Istoriniai faktai, įvykiai ir asmenybės bus pristatomi šokio miniatiūrų dėka.