„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Klaipėdoje – unikalios Dorothy Bohm fotografijos

2023 m. rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 17 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Dorothy Bohm fotografijų paroda „Stebėtas pasaulis 1940–2010: Dorothy Bohm fotografijos“.
Dorothy Bohm fotografija. Roma. 1960 m.
Dorothy Bohm fotografija. Roma. 1960 m. / Parodos organizatorių nuotr.

Parodos kuratorė – Monika Bohm-Duchen kartu su Gintaru Česoniu. Parodos metu bus rodomas režisieriaus Richard Shaw dokumentinis biografinis filmas „Matyti šviesą“ (Anglija, 2018 m.). Ši paroda skirta nacionalinei Lietuvos žydų genocido atminimo dienai. Tai yra Tarptautinio žydų kultūros festivalio „Šalom visuos kraštuos“ renginys. Paroda veiks iki spalio 15 dienos.

Parodos organizatorių nuotr./Dorothy Bohm fotografija
Parodos organizatorių nuotr./Dorothy Bohm fotografija

Litvakų kilmės fotografė

„Stebėtas pasaulis 1940–2010: Dorothy Bohm fotografijos“ – tai retrospektyvinė, plačiai pasaulyje pripažintos viena pagrindinių britų fotografijos figūrų, fotografės Dorothy Bohm, darbų paroda. Dorothea Israelit, vyro pavarde Bohm, gimė 1924 m. Karaliaučiuje, Rytų Prūsijoje (dabar Kaliningradas). 1932 m. Dorothy, būdama dar vaikas, su šeima persikėlė į Memelį (dabar Klaipėda). Iš čia, artėjant naciams, 1939 m. birželį mergaitė paauglė buvo tėvų išsiųsta į Angliją. Čia Dorothy baigė fotografijos mokslus, ilgainiui užsiėmė portretine fotografiją, įkūrė savo fotografijos studiją Mančestryje (Anglija).

Savo pirmą personalinę parodą fotografė 1969 m. surengė Londone. Fotografas André Kertész, Dorothy draugas ir įkvėpėjas, žavėjosi jos ryškiais polaroidais. Kūrybinė bičiulystė Dorothy siejo ir su britų dokumentinės fotografijos kūrėju Martin Parr. D. Bohm kūrybinėje biografijoje – dvidešimt penkios personalinės parodos ir virš penkiolikos vardinių leidinių. D.Bohm iškeliavo anapilin 2023 m. pavasarį, sulaukusi 98 metų. D.Bohm buvo viena paskutiniųjų pokario laiko fotografių Didžiojoje Britanijoje.

Parodos organizatorių nuotr./Dorothy Bohm autoportretas
Parodos organizatorių nuotr./Dorothy Bohm autoportretas

Fotografijose – kasdienybė ir amžinybė

Dorothy Bohm fotografijose įamžintos kasdienės akimirkos: moterys, prekiaujančios vaisiais ir gėlėmis Šveicarijoje ar Belgijoje, praeiviai Niujorke ar Kordoboje, smalsuoliai Londono turguje, dailininkai Monmartre, gatvėje žaidžiantys vaikai. Viename iš daugelio interviu D.Bohm yra sakiusi: „Fotografijoje galima įamžinti tik tai kas egzistuoja realybėje. Man tai atrodo itin svarbu. Visad norėjau užfiksuoti laiką“. Nuo dešimtojo dešimtmečio pabaigos Dorothy Bohm fotografijų archyvo valdytoja ir D.Bohm parodų kuratorė yra jos dukra Monika Bohm-Duchen. 2010 m. Monika prisidėjo kuruojant pirmąją didelę retrospektyvinę D.Bohm darbų parodą „Stebėtas pasaulis 1940–2010: Dorothy Bohm fotografijos“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“