Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Klaipėdos Etnokultūros centre – sakralinė tekstilės paroda

2013 m. gruodžio 3 d. 17.30 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) atidaroma dailininkės-tekstilininkės Valerijos Kiškienės autorinė sakralinė tekstilės paroda „Tikiu“, skiriama žmogaus sielos ir gamtos ekologijai. Paroda veiks iki 2014 m. vasario 28 d.
Klaipėdoje atveriama sakralinė tekstilės paroda „Tikiu“.
Klaipėdoje atveriama sakralinė tekstilės paroda „Tikiu“. / Etnokultūros centro nuotr.

Tekstiliniuose paveiksluose susiūta ir išsiuvinėta autorės asmeninio tikėjimo kelio išgyvenimai, suvokimai, maldos ir viltys. Moters patirtis, Šventojo Rašto mintys tapo noru visą tai užfiksuoti. „Į savo paveikslus sudėjau abi kūrinio puses: neregimąją ir regimąją, norėdama tuo pasakyti, kad visa – regimoji ir neregimoji – Dievo kūryba man yra vientisa, nedaloma ir šventa. Tiesa, gėlių sėklas reikia suprasti ne tiesmukai – tai gyvenimo meilės sėklos: supratimas, atjauta, geri norai, dėkingumas...“, – sako Valerija.

Paveikslai – klasikinės tekstilės kūriniai, kuriuose atsispindi puikus kompozicijos, spalvų derinimo ir atlikimo technikos įvaldymas. Darbai sukurti naudojant skiautinių techniką, kurią dailininkė-tekstilininkė savitai, pagal eskizus, dėliojant ir jungiant nevienodas faktūras, spalvas sukuria įspūdingą ir nepakartojamą paveikslą.

Mastaičiuose (Kauno r.) gyvenanti Valerija Kiškienė meilę rankomis padarytiems darbams paveldėjo iš mamos, kuri pirmoji parodė, kaip reikia siūti, siuvinėti, nerti, megzti bei austi. Šis pomėgis tapo gyvenimo dalimi ir savęs išreiškimo būdu.

Maloniai kviečiame apsilankyti šioje tikėjimo ir maldos prisodrintoje parodoje .

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos