KKKC Meno kiemo inicijuotos, didelio miestelėnų susidomėjimo sulaukusios istorinių komiksų kūrybinės dirbtuvės vėl kviečia tęsti kelionę Klaipėdos istorijos keliais ir klystkeliais. Lygiai prieš metus sausio mėnesį istorikas Klaidas Perminas ir grafikė Lina Itagaki pakvietė klaipėdiečius į pirmąjį užsiėmimą ir supažindino su žaidimo taisyklėmis: lektoriaus paskaitą apie miesto istoriją klausytojai turi ne konspektuoti, bet, padedami grafikės, knygų iliustratorės Linos Itagaki, perteikti piešiniais – komiksais, kurie vėliau sudedami į savileidybos žurnalą – ziną. Kartą per mėnesį vykstančiuose užsiėmimuose per metus Klaipėdos istorija apžvelgta nuo pat akmens amžiaus iki XVIII a.
Pirmasis 2017-ųjų užsiėmimas bus skirtas Klaipėdos istorijai XIX amžiuje, tiksliau – pirmajai šio amžiaus pusei, nes, pasak lektoriaus K. Permino, tuo laikotarpiu mieste būta tiek daug istorinių, kultūrinių, ekonominių įvykių ir reiškinių, kad viso to sutalpinti į vieną paskaitą neįmanoma. Paprašytas detalizuoti paskaitos turinį, istorikas vardijo gaires: „Karališkosios šeimos lankymasis mieste, karalienės Luizės istorija ir jos poelgių reikšmė tarptautiniams santykiams, linksmi vietinių ir užsienio jūrininkų nutikimai, miesto plėtra: priemiesčių prijungimas, gatvių ilginimas, uosto infrastruktūros tobulinimas ir naujų uostų atsiradimas. Užsiėmime kalbėsiu ir apie pramonės pradžią, mieste iškilusias gamyklas, kurių buvimo ženklų dar ir dabar galima pastebėti. Bus kalbama ir apie šio krašto simbolį vėtrunges ir jų sumanytoją E. V. Berbomą. Dar vienas šios paskaitos akcentas – XIX a. I p. atidarytos centrinės miesto kapinės, kurių vietoje dabar yra Skulptūrų parkas. Tačiau visų paslapčių nenorėčiau atskleisti“, – intrigavo K. Perminas.
Sausio 21 d., šeštadienį, 12 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) istorinių komiksų kūrybinės dirbtuvės „Klaipėda: XIX a. I pusė“, lektoriai – istorikas Klaidas Perminas ir grafikė Lina Itagaki (nemokamai, dalyvių skaičius ribotas, būtina registracija el. paštu: inga@kkkc.lt arba tel. 8 618 14506).