Sezoną pradės spektakliu, skirtu mažiausiems teatro žiūrovams – kūdikiams.
Rugsėjo 18, 19 d. vyksianti interaktyvus judesio ir objektų spektaklio „Be galo, be krašto“ premjera (rež. Birutė Banevičiūtė) kvies mažylius pasinerti į begalybės tyrinėjimą – kas gali būti be galo, be krašto
Motinos meilė, gamtos grožis, žmonių gerumas, mūsų pasaulis. Kažkas, kas vis prasideda iš naujo ir iš naujo, kaip lietuvių pasakose be galo. Kaip nesibaigiantis pasaulio ir jo atspindžių tyrinėjimas, kiekvieną kartą patiriant atradimo džiaugsmą iš naujo. Spektaklyje begalybės grožis versis stebint savo, aktorių ir scenos objektų judėjimą.
Žiūrovų laukia ir kiti neseniai premjeras šventę spektakliai: pavasarį pirmą kartą žiūrovams pristatytas miniatiūrų spektaklis „Istorijos iš FLUXUS dėžutės“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė) panardins į magišką dėžutėse gyvenančių istorijų pasaulį. Tai tarsi pokštas – „Fluxus“ pokštas, kuris gali būti paprastas, juokingas, netikėtas, nesupančiotas rimtumo, žaidybinis, prieinamas visiems, bet įgalus ir leidžiantis kalbėti apie labai svarbius gyvenimo momentus, akimirkas. Lėlių teatro miniatiūrų spektaklis – kiekvieną akimirką kiekviename kampelyje besiskleidžiantis vyksmas, netikėtai pasibaigiantis ir tiesiog išnykstantis, palikdamas švelnų prisiminimą apie mus, gyvenimą ir mūsų niekur nespėjančią sielą.
Žiūrovai turės galimybę pamatyti ir vasaros saulės nuglostytą lėlių ir objektų teatro instaliaciją „Tarp Žemės ir Dangaus“ (rež. Karolina Jurkštaitė). Judėjimo temą reflektuojančios instaliacijos atspirties tašku tapo sąsaja tarp planetų judėjimo ir visos tos tobulos kosminės sąmonės dalies – žmogaus: tiek žmogus, tiek planetos yra nuolatiniame judėjime, kaitoje.
Instaliacija keliami klausimai, kaip žmogui išlaikyti pusiausvyrą tarp vidinio ir išorinio savęs, kaip nepasiduoti greitam gyvenimui, skubotumui, kaip išlikti savimi ir kokia yra viso „siūlomo“ pasaulio vertė, kokie mes, žmonės, galėtume būti, kokias savybes galėtume išsiugdyti, kad gyventume pilnavertį, taikų gyvenimą.
Džiaugiamasi, kad vėl bus galima pakviesti žiūrovus ir į pamėgtus numylėtus repertuarinius Klaipėdos lėlių teatro spektaklius: „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“, „Didysis sprogimas“, „Raudonkepuraitė“. Svarbu akcentuoti, kad grįžta galimybė spektaklius rodyti ne tik pavieniams žiūrovams savaitgaliais, bet ir organizuotoms grupėms iš Klaipėdos miesto ir rajonų mokyklų, darželių, kitų ugdymo įstaigų. Tikimasi, kad glaudus bendradarbiavimas su švietimo įstaigomis netrukus vėl užsimegs, juolab kad teatras gali pasiūlyti itin įvairių veiklų, o teatralizuotoje edukacijoje „Iliuzija lėlių teatre“ yra galimybė dalyvauti ir per Kultūros paso programą – tiek nuotoliniu būdu, tiek atvykus į Klaipėdos lėlių teatro edukacinį centrą.
Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre, po savo stogu priglaudusiame visas Klaipėdos lėlių teatro edukacines veiklas, jau antrą kartą buriasi ir „Karakumų Asilėlio mokyklėlės“ mokinukai naujiems mokslo metams. Mokyklėlei parengta unikali edukacinė programa, pritaikyta vaikams pagal jų raidos ypatumus nuo kūdikystės iki mokyklinio amžiaus. Veiklą jau daugiau nei dešimt metų vykdanti edukacinė programa turi savitą ir laiko patikrintą sistemą, metodus. Edukaciniame centre ruošiamės ir antrajai ekspozicijai: rugpjūtį atsisveikinę su miniatiūrų paroda „Mažieji pasauliai“, spalio 9–10 d. sveikinsimės su interaktyvia instaliacija visai šeimai „Kaltūnas“. Kur Edukaciniame centre nusidrieks Gabėtos plaukai, sužinosime jau visai netrukus! Nemažas poreikis edukuoti ir pačius lėlininkus – šį sezoną bus siekiama kelti Klaipėdos lėlių teatro ir visos suinteresuotos lėlininkų bendruomenės profesinį tobulėjimą, kviečiant lektorius iš užsienio, organizuojant kūrybines dirbtuves.
Šį sezoną Klaipėdos lėlių teatras sieks aktyviai bendradarbiauti su kultūrinėmis įstaigomis: įvairių Lietuvos bibliotekų erdvėse bus pristatomos edukacinės programos; lapkritį Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ bus rodoma judesio ir objektų teatro instaliacija „Tarp Žemės ir Dangaus“, Nidoje vyks ir Klaipėdos lėlių teatro režisierės Aušros Bakanaitės tarpdisciplininio projekto – instaliacijos „Vakar dabar“ – pristatymas. Klaipėdos lėlių teatras – aktyvus įvairių festivalių dalyvis bei partneris: bendradarbiauta su animacijos ir videožaidimų festivaliu „Blon“, Klaipėdos lėlių teatras taip pat yra asociacijos „Asitežas“ organizuojamo tarptautinio teatro vaikams ir jaunimui festivalio „Jėga / Cool“, vyksiančio Klaipėdoje ir Klaipėdos regione spalio 4–8 d., partneris.
Žiemą visus klaipėdiečius ir miesto svečius tradiciškai sveikins visų mylimas ir gerbiamas Kalėdų Senelis, atverdamas savo namelio duris. Naujus kalendorinius metus Klaipėdos lėlių teatras pradės itin viltingai – jau sausį bus pradedami pasiruošimo darbai su bičiuliais iš Slovėnijos – Liublianos lėlių teatru. Planuojama, kad koprodukcijos spektaklis premjerinėje šviesoje pasirodys kitų metų rudenį. Na, o vasarą vėl susitiksime Klaipėdos lėlių teatro vasaros stovykloje.
Kiekvieni teatriniai metai atneša vis šį tą naujo. Šie metai – dar ir naują buvimą su galimybių pasu. Kaip ir daugelis, Klaipėdos lėlių teatras nuo rugsėjo 13 d. spektakliuose, edukacijose, parodose ir kitose teatro veiklose lauks žiūrovų, turinčių galimybių pasą. Tebus tai naujovė, greitai neteksianti savo pirminio nuostabos ir neįprastumo jausmo. Ir vėl būsime visi kartu. Viskas daug šviesiau, kai pasižiūri.