Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Klasikinio Indijos meno festivalyje atlikėjai publiką pavergė egzotiškais pasirodymais

Praėjusį savaitgalį Nacionalinės M. K. Čiurliono menų mokyklos Šokio teatre Vilniuje bei Nacionaliniame Kauno dramos teatre praūžė tarptautinis klasikinio Indijos meno festivalis „Sursadhana 2013“. Gausų Indijos kultūrai neabejingų gerbėjų būrį sutraukęs renginys jau penktus metus pristatė žymiausius klasikinio šokio ir muzikos atlikėjus iš paslaptingosios Indijos bei Europos šalių.
Klasikinio Indijos meno festivalis
Klasikinio Indijos meno festivalis / D.Ambrasevičiaus ir I.Kucheriavyj nuotr.

Laukiamiausios festivalio žvaigždės – klasikinio „Kathak“ šokio atlikėja Sharmila Sharma bei vienas žymiausių savo kartos “Tabla” atlikėjų Sanju Sahai – sulaukė ne vieno susižavėjimo šūksnio ir džiaugsmingų ovacijų. Publika buvo ne mažiau sužavėta ir kitų pasaulyje gerai žinomų užsienio atlikėjų: Sergejus Ancupovas–Akashas pristatė itin įdomią Indijos klasikinės muzikos programą, o žavingasis prancūzas Jeanas Christophe Bonnafousas išsiskyrė iš kitų atlikdamas keletą kūrinių indiškąja bambuko fleita „bansuri“.

Festivalyje buvo gausu ir lietuviškų veidų. Pietų Indijos klasikinio šokio stiliaus “Bharata Natyam” pasirodymą pristatė Inesa Stankevičienė, o Rytų Indijos “Odissi” stilių – Kristina Luna Dolinina. Irina Kušelevič kartu su „Rajyashree Ramesh“ scenos meno ir šokio teatro akademijos šokėjomis festivaliui buvo parengusios įdomią klasikinio Indijos šokio kompoziciją su gyva muzika. Šiam pasirodymui pritarė pirmasis sitaru Lietuvoje pradėjęs groti atlikėjas Anatolijus Lomonosovas bei kviestiniai festivalio svečiai, groję tokiais egzotiškais indiškais instrumentais, kaip tabla ar tampūra. Renginyje taip pat buvo galima pasiklausyti klasikinės Šiaurės Indijos muzikos ansamblio “Svara”.

Festivalio organizatoriai atsisveikino iki kitų metų žadėdami ir toliau puoselėti šį gražia tradicija tapusį renginį, kuris apsiniaukusį lietuvišką lapkritį kasmet nuspalvina šiltomis Indijos spalvomis bei paslaptingu šokio bei muzikos ritmu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?