Projekto metu teisminio proceso forma atliekama intelektinė, nestandartinė žymių Lietuvos ir užsienio literatūros kūrinių analizė, pateikiamos netikėtos kūrinio siužeto interpretacijos, suteikiama galimybė žiūrovams naujai pažiūrėti į kūrinį.
„Šiuo projektu net tik siekiame skatinti jaunus žmones su malonumu paimti knygą į rankas, bet ir parodyti, kad knyga yra gyva ir ją galima interpretuoti iš įvairių žiūros taškų; taip paskatinti skaitytojus dalyvauti literatūrinio teismo procese, aptariant herojų poelgio motyvus iš įvairių pozicijų, – sako knygynų tinklo VAGA generalinis direktorius Vytas V.Petrošius.
Projekto „Literatūrinis teismas“ partneris – Mykolo Romerio universiteto teisės fakultetas, kuris talkina ne tik teisiniais klausimais, bet prisideda prie projekto įgyvendinimo.
„Mūsų vienas didžiausių pasiekimų – partnerystė su MRU Teisės fakultetu. Džiaugiamės sudominę rimtą, akademinę bendruomenę prisidėti prie švietėjiškos, jaunąją visuomenę ugdančios veiklos“ – pažymi Petrošius.
Projekte jau buvo surengtos trys bylos, išteisinti ar nuteisti trijų literatūros kūrinių personažai – Albero Kamiu „Svetimas“ (buvo teisiamas Merso), Žemaitės „Marti“ (kaltinamieji senoji Vingienė ir Vingių Jonas), Viljamo Šekspyro „Makbetas“ (kaltinamasis Makbetas) bei Jono Biliūno „Kliudžiau“. Kviečiame lapkričio 23 ir 30 dienomis vyksiančią Patriko Suskindo bylą „Kvepalai“, o gruodžio 7 ir 14 dienomis – į Vinco Mykolaičio – Putino „Altorių šešėly“ bylas. Bylų nagrinėjimai vyksta knygyne VAGA (PPC „Ozas“) ir LR generalinėje prokuratūroje.
Renginys nemokamas, didesnėms nei 10 žmonių grupėms reikalinga išankstinė registracija. Daugiau informacijos www.vaga.lt