Kultūros ministerijos organizuojamoje konferencijoje savivaldybių ir už kultūros paveldą atsakingų institucijų atstovams bei plačiajai visuomenei bus pristatytos sėkmingos kultūros paveldo apsaugos ir vadybos praktikos.
Konferencijoje bus pristatytos sėkmingos kultūros paveldo apsaugos ir vadybos praktikos.
Viešosios politikos analitikas ir vertintojas Darius Žeruolis apžvelgs dabartinę situaciją Lietuvoje, pateikdamas įžvalgas apie Lietuvos gyventojų kultūros įpročius, taikomą paskatų sistemą ir investicijas į kultūros paveldo apsaugą, remdamasis 2014-2017 metais atliktų tyrimų rezultatais.
Atsispiriant nuo esamų iššūkių, toliau bus pereita prie gerųjų užsienio valstybių patirčių, taikytų panašiems iššūkiams spręsti. Norvegijos ir Lenkijos atstovai pristatys bendrą projektą “Home”, paskatinusį savivaldybes į paveldo objektus žvelgti kaip į resursus, galinčius reikšmingai prisidėti prie vietos plėtros, geresnių galimybių vietos bendruomenei sukūrimo. Taip pat bus pristatytas Norvegijoje neseniai atliktas kultūros paveldo ekonominio poveikio vertinimo tyrimas, padėsiantis geriau suprasti investicijų į kultūros paveldą reikšmę.
Slovakijoje įgyvendinto projekto “Pro Monumenta” pavyzdys atkleis kaip investicijos į prevenciją, monitoringą ir paveldo objektų valdytojų konsultavimą leidžia užtikrinti ilgalaikę ir tvarią kultūros paveldo apsaugą, padedančią išvengti brangiai kainuojančių tvarkybos darbų ateityje.
Konferencijoje taip pat bus pristatytos Taline įgyvendinamos daug lėšų nereikalaujančios, paprastos, tačiau reikšmingus pokyčius lemiančios paveldo apsaugos priemonės. Tokios iniciatyvos kaip Tvarios renovacijos ir informacijos centro (SRIK) įkūrimas, „fasadų pasai“ ir kitos iniciatyvos padeda puoselėti istorinius miesto rajonus bei keičiagyventojų požiūrį į gyvenamąją aplinką.
Konferencija vyks lapkričio 16 d., ketvirtadienį, 13 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22) Vilniuje.
Išsami renginio programa: https://goo.gl/cfLCiv
Registracijos formą galima rasti - ČIA
Renginys vyks anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.
Renginys finansuojamas Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino paramos ir Lietuvos biudžeto lėšomis pagal Kultūros ministerijos programą „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“.