Ji pristato savo Šeimų erdvės/Pojūčių miesto Top dešimtuką: „Labai gaila, kad šiemet su savo projektu „Kultūros naktyje“ nedalyvausiu, tačiau tikiuosi, kad tai nesutrukdys nuskambėti mano rekomendacijoms, taigi:
1. Ansamblis Klezmer Klangen. Istorija ir tolerancija muzikos kontekste – man daro įspūdį muzikuojančios šeimos, patinka žydų muzika, yra proga ir tema pokalbiui su vaikais apie kitas kultūras.
2. Naujas Vilniaus cirkas „Antigravitacija“ ir cirko artistas. Man Žaidimai su stichijomis – puikus derinys – ugnis ir žongliravimas mane traukia kaip magnetas - valdoma ugnis, daug įdirbio reikalaujantys triukai, kuriantys vaizdus ir istorijas.
3. Klaipėdos jaunimo teatras. Knygų personažai atgyja – esu knygų mylėtoja ir visada ieškau būdų sudominti vaikus knyga. Viskas, kas gali vaiką pakviesti atsiversti knygą, nusipelno mano dėmesio.
4. VšĮ „RV Agentūra“. Dirbtuvės „Kita forma šeimoms“ – pati visada mėgstu kūrybiškai išnaudoti daiktus aplink mane, o čia kaip tik to ir tikiuosi – netikėtų ir kūrybiškų sprendimų, gaminat Šešėlių teatrą iš mus supančių ar mums nereikalingų daiktų.
5. „Meno terapijos ir socializacijos institutas VYTA“. VYTA-ebru tapyba ant vandens, vanduo ir spalvos – ramina, užburia, kuria netikėtus vaizdinius, spalvų derinius ir paveikslus. Vienąkart pabandžius, norisi prie šio tapybos būdo grįžti vėl ir vėl.
6. Vilniaus senamiesčio teatras. „Gydpirtė“ - žolės, kvapai, gintarai, arbatos – kuo ne močiutės kaimas? Pažadinti jausmus, prisiminimus ar patirti dar nebandytus dalykus – vaikams tai gali dovanoti nepamirštamą patyrimą.
7. „Kalbos žemėlapis“ – labai netikėtas būdas pažvelgti į savo kalbą, patyrinėti tai, kas kasdien yra mūsų lūpose. Marija Griniuk intriguoja savo patirtimi ir netikėtu požiūrio į kalbą kampu.
8. „Animacijos mokykla“ – jau seniai be galo žaviuosi lietuviškos animacijos entuziastais ir patriarchais Jūrate Leikaite bei Valentu Aškiniu – ir žinau, kad viskas, prie ko jie prisiliečia, yra verta dėmesio. Galimybė vaikams pažinti ir suprasti animacijos principus.
9. Vilniaus lopšelis-darželis „Ozas“. „Rašytiniai simboliai gamtoje ir architektūroje“ – labai netikėtas projektas, priverčiantis apsidairyti aplinkui ir kitaip pažvelgti į aplinką – tai yra kūrybos pradžia, gebėjimo interpretuoti dalykus užuomazgos.
10. Asta Malakauskienė ir VDU botanikos sodas. „Stebuklinga nakties pieva“ – tiesiog, myliu jonvabalius ir jų kuriamą stebuklą šviesiomis birželio ir liepos pradžios naktimis. Čia, tikiuosi, švieselių, mirgėjimų ir blyksėjimų – leisiu savo vaizduotei mėgautis ir sekti paslaptingais šviesų takais“.
Visą šeimų erdvės programos galeriją peržvelgti ir su jos dalyviais susipažinti galite čia.