„Pagrindinė šalies baleto trupė turėtų ne tik rodyti didžiuosius, pripažintus veikalus, bet taip pat – ieškoti savitų, unikalių meninių sprendimų, pristatyti naujų choreografų, geriausia iš pačios trupės, kūrinius. Būtina sukurti sąlygas choreografijos talentams atsiskleisti ir plėtotis. Todėl tapus Lietuvos nacionalinio baleto meno vadovu, viena iš mano pirmųjų iniciatyvų buvo įsteigti kasmet vykdomas choreografines dirbtuves“, – apie meno projektą „Kūrybinis impulsas“, kuriame visus darbus atlieka patys baleto solistai, sakė K.Pastoras.
Vilkėdami darbiniais repeticijų drabužiais, baleto artistai Olga Konošenko, Martynas Rimeikis, Andrius Žužžalkinas, Živilė Baikštytė, Rūta Kudžmaitė, Rasa Taučiūtė, Igoris Zaripovas, Žilvinas Beniuševičius, Juhi Jonekura, Aurimas Sibirskas, Beata Molytė, Edita Stundytė, Erika Vizbaraitė ir kiti pristatė ir sušoko savo kūrybinių darbų ištraukas. Daugumos jų tema – vyro ir moters santykiai, pavydas, nerealizuota meilė. Vieni artistai liko ištikimi klasikai, kiti – drąsiai ieškojo naujų formų ir žanrų.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Baleto artistai meno vadovui pristatė savo choreografines miniatiūras |
„Labai ačiū visiems. Jūsų darbai – labai skirtingi savo išraiškos formomis. Manau, tai puiki ir daug žadanti pradžia“, – peržiūrėjęs visus artistų kūrybinius bandymus, reziumavo baleto trupės meno vadovas, į Lietuvą atvykęs kelioms dienomis.
Ketvirtadienį K.Pastoras su kiekvienu menininku ar jų grupele asmeniškai aptars choreografines kompozicijas ir duos patarimų tolesniam darbui. Projektas „Kūrybinis impulsas“ visuomenei bus pristatytas birželio 3 dieną.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Baleto artistai meno vadovui pristatė savo choreografines miniatiūra |