Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kultūros ministerijoje vykdomas projektas skatins legalaus skaitmeninio turinio vartojimą

Šiuo metu Lietuvoje veikianti autorių teisių apsaugos sistema negarantuoja pakankamos šių teisių apsaugos, ne visada užkertamas kelias nelegaliems intelektinės nuosavybės naudojimo būdams, o visuomenė neretai toleruoja tokius pažeidimus ir nepakankamai suvokia autorių teisių svarbą. Tokios pagrindinės išvados pateiktos atlikus esamos situacijos analizę legalaus skaitmeninio turinio vartojimo ir antipiratavimo skatinimo srityje, praneša Kultūros ministerija.
Virtualus turinys (asociatyvi nuotr.)
Virtualus turinys (asociatyvi nuotr.) / 123RF.com nuotr.

„Lietuvoje intelektinės apsaugos sistema yra kompleksiška, tačiau vis dar fragmentiška, pasigendama vieningo sisteminio požiūrio ir strategijos, apimančios intelektinės nuosavybės apsaugos skatinimo priemones. Tačiau dauguma šioje srityje veikiančių valstybės institucijų rodo suinteresuotumą, kartu siekiama vieningos sistemos ir politikos formavimo. Autorių teisių apsaugos srityje bei piratavimo mastų Lietuvoje mažinimo lyderystės imasi Kultūros ministerija“, – sako šioje ministerijoje vykdomo programos „Kurk Lietuvai“ projekto „Legalaus skaitmeninio turinio vartojimo ir antipiratavimo skatinimas“ viena iš vadovių Elena Ruikytė, šį projektą vykdanti kartu su kita tarptautinės patirties turinčia jaunąja profesionale Beatriče Ceizariene.

Atlikta esamos situacijos analizė – tik pirmasis projekto etapas, galutinis jo tikslas – parengti legalaus skaitmeninio turinio vartojimo bei antipiratavimo skatinimo veiksmų planą ir pateikti rekomendacijas jam įgyvendinti.

„Nagrinėjant nelegalaus turinio vartojimo situaciją Lietuvoje, tikslinga apsibrėžti ir tokio turinio vartotoją, jo elgesio ypatumus ir analizuoti veiksnius, darančius įtaką jo pasirinkimams. Šiam tikslui pasiekti yra naudojami vartotojų elgsenos tyrimai, kurie leidžia suprasti vartotoją, jo veiksmus, pasirinkimų priežastis, suprasti ir nuspėti jų elgseną ateityje. Lietuvoje autorių teisių apsaugos srityje tokie tyrimai nėra atliekami, todėl galime remtis tik ES tyrimais“, – teigia B.Ceizarienė.

Kitų metų pradžioje atlikusios tyrimą, projekto vadovės sieks identifikuoti Lietuvos jaunojo internetinio pirato portretą ir, remdamosi tyrimo duomenimis, taip pat tarptautine praktika ir konsultacijų bei diskusijų rezultatais, kovo mėnesį turėtų pristatyti legalaus skaitmeninio turinio vartojimo bei antipiratavimo skatinimo gidą.

Plačiau apie vykdomą projektą ir jo autores – projekto tinklalapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos