Kultūros rėmimo fondo lėšos buvo paskirstytos dviem etapais: pirmuoju finansuota 942 projektų, antruoju – 660.
„Finansuoti privačių, nevyriausybinių, valstybinių ir savivaldybių įstaigų projektai bus įgyvendinti 419 Lietuvos vietovių. Įvairūs kultūros renginiai ir kitos iniciatyvos šiemet daugiausia bus įgyvendintos Kauno, Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskrityse. Be to, 203 projektai bus įgyvendinti 54 pasaulio šalyse. Populiariausios Lietuvos kultūros ir meno pristatymo užsienyje kryptys šiais metais – Vokietija ir Lenkija“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.
Šiemet, anot LKT, labiausiai augo finansavimas dailės ir tarpdisciplininio meno sritims ir programoms „Kultūros ar meno srities asociacijų ar skėtinių organizacijų strateginių programų įgyvendinimas“ ir „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis“.
„Lietuvos kultūros taryba Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį pasitiko kartu su kiek daugiau nei septynių dešimčių šiai progai skirtų projektų vykdytojais. Pasirengimą šios iškilios progos minėjimui pradėję dar praėjusiais metais, šiemet įvairių kultūros ir meno sričių projektai pasklido po daugiau nei šešias dešimtis Lietuvos vietovių. Kartu su Vyriausybės kanceliarija Lietuvos kultūros taryba visuomenei visus metus pristato visuomenę sutelkti, savanoriauti ir didžiuotis savo šalimi skatinančius projektus“, – rašoma pranešime.
Daugiausiai, anot LKT, šiais metais finansuotos muzikos ir teatro sritys. Lyginant su praėjusiais metais, didėjo finansavimas kultūros paveldui ir fotografijai.
LKT tikina pastebėjusi, kad padidėjo tarpsritinių projektų, muziejų, cirko, bibliotekų ir šokio sričių paraiškose pateikiamas finansavimo poreikis.
„Mažesnį finansavimo poreikį nei praėjusiais metais išreiškė architektūros, archyvų, dizaino, etninės kultūros ir literatūros atstovai“, – rašoma pranešime.
Nuo 2018 metų valstybiniai teatrai ir koncertinės organizacijos Lietuvos kultūros tarybai paraiškas gali teikti tik edukaciniams projektams, tad, LKT teigimu, nepriklausomoms teatro ir muzikos iniciatyvoms teko didesnė finansavimo Kultūros rėmimo fondo lėšomis dalis.
Šiemet planuojama sukurti ir publikai pristatyti nemažiau nei 88 įvairių žanrų teatro spektaklius, surengti 74 profesionaliosios muzikos koncertus.
2019 metų kultūros projektų finansavimo konkursai prasidės šių metų rugsėjį.
LKT sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.