Tarp 18 atrinktų tarptautinių renginių pateko savo veiklas teatro, tarpdisciplininio meno, muzikos, cirko, šokio, fotografijos, literatūros ir etninės kultūros srityse vykdančios iniciatyvos.
„Kaip ir buvo akcentuojama Tarptautinių renginių atrankos tvarkos apraše, šie renginiai pasižymi ne tik išskirtine pristatomos meninės ir kultūrinės veiklos kokybe, jos tarptautiškumu, tačiau kartu didelį dėmesį skiria visuomenės edukacijai, auditorijų plėtrai bei savo veiklos sklaidai visuomenėje“, – rašoma LKT svetainėje.
Pateiktas paraiškas vertino 5 Lietuvos ir 5 užsienio kultūros ir meno ekspertai:
- Jūratė Katinaitė, muzikologė;
- Lolita Jablonskienė, dailėtyrininkė;
- Jurgita Staniškytė, teatrologė;
- Andrius Juškys, LMTA Meno vadybos skyriaus docentas;
- Julijonas Urbonas, tarpdisciplininio meno kūrėjas;
- Tom Creed, teatro ir operos režisierius;
- Mikael Aaltonen, festivalių prodiuseris;
- Nicholas Dodds, buvęs Edinburgo ir Londono 2012 m. kultūros festivalių, Kultūros olimpiados vadovas;
- Ceyda Söderblom, nepriklausoma kuratorė, prodiuserė ir kultūros vadybininkė;
- Aukje Lepoutre Ravn, nepriklausoma šiuolaikinio meno kuratorė.
20 atrinktų kultūros organizacijų savo programose numato architektūros, tarpdisciplininio meno, cirko, muzikos, šokio, teatro, operos, kultūros paveldo, muziejų, etninės kultūros, literatūros ir dizaino sričių plėtrą, taip pat edukacijos, informacijos sklaidos, kūrybinių industrijų iniciatyvas.
Kultūros organizacijų atrankos konkursui pateiktas 50 paraiškų vertino ir Tarybai rekomendacijas teikė:
- Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė, muzikologė;
- Rūta Mažeikienė, teatrologė;
- Ernestas Parulskis, menotyrininkas;
- Rasa Antanavičiūtė, menotyrininkė;
- Gintaras Česonis, fotografas;
- Nideta Jarockienė, muziejininkė;
- Mantas Lesauskas, dizaineris.
Kaip ir buvo skelbta anksčiau, šio konkurso metu atrinktos kultūros organizacijos savo veiklai finansuoti Kultūros rėmimo fondo lėšomis paraiškų į kitų programų ir (ar) sričių konkursus teikti negalės (su Projektų teikimo gairėse numatytomis išimtimis).
„Lietuvos kultūros tarybos pradedamas taikyti strateginio finansavimo instrumentas ne tik užtikrins kultūros ir meno lauke veikiančių organizacijų ir aukščiausio meninio ir kultūrinio lygio tarptautinių renginių finansinį-administracinį stabilumą, bet, greta, įpareigos juos dar labiau atsiverti visuomenei pristatant savuosius sumanymus bei įtraukiant bendruomenių narius į kultūros procesus. Pasibaigus atrankos etapui puikiai suprantame, jog dar didesni iššūkiai LKT laukia ateityje – būtent, sukurti bendradarbiavimo įrankius ir platformą, kurioje ši valstybės investicija ir suteiktas pasitikėjimas įgalintų organizacijas bei renginių vadovus pasiekti užsibrėžtus tikslus“, – atrankos rezultatus komentuoja LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė.
Atrankas LKT organizavo pirmą kartą.