Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aldona Skripkauskienė pasakojo, kad netradicinio ugdymo dienos rengiamos net keletą kartų per metus, o ši tradicija gyvuoja jau trejus metus.
Šįkart organizatoriai renginį pavadino „Amatų muge“, kadangi į mokyklą buvo pakviesti Panevėžio kraštotyros muziejaus specialistai.
Mes džiaugiamės, kai paskui vaikų rašiniuose pastebime edukacinių programų ir renginių požymius.
„Amatų temą pasirinkome todėl, kad lietuvių tauta nuo seno buvo darbšti. Ar tai gera audėja, ar patikimas kalvis – tokie žmonės būdavo žinomi per kelias apylinkes. Tą patirtį norime perduoti vaikams.
Tiek mūsų apylinkėje, tiek šalia esančiame Panevėžyje mes turime puikių amatininkų. Visi mokytojai ir mokyklos taryba pritarė tam, kad vaikai pamatytų amatus ir pabūtų su tais žmonėmis, kurie išmano savo darbą. Mes džiaugiamės, kai paskui vaikų rašiniuose pastebime edukacinių programų ir renginių požymius. Vaikai puikiai įsisavina tai, kas jiems pasakojama ir rodoma“, – sakė A.Skripkauskienė.
Į „Amatų dienas“ kasmet kviečiami vis kitokių amatų atstovai. Iš pradžių organizatoriai apsiribojo vietos menininkais, o į šį renginį pakvietė Panevėžio kraštotyros muziejaus Edukologijos ir informacijos skyriaus specialistus.
Atvykę edukologai moksleiviams pasiūlė net tris programas. Patys mažiausieji moksleiviai lipdė įvairias figūrėles ir dailino jas įvairiais raštais. Vyresnieji moksleiviai pasirinko lipdymą iš molio. Netrukus ant ekspozicinio stalo jau buvo surinkiuotos angelų statulėlės ir iš molio suformuoti dubenys.
Dar viena pasiūlyta veikla – lėlių gamyba. Beje, sukurti savo lėlę čia panoro ne tik mergaitės, bet ir nemažai berniukų.
Kantriausi moksleiviai sulaukė ir renginio kulminacija tapusio puodelių dažymo acetono dažais. Šios programos metu kiekvienas norintis galėjo susikurti specialia vandens ir dažų technologija išmargintą puodelį.