Laikas griebtis plunksnos!

Šiandien Europos Komisija paskelbė naujausią žurnalistų konkursą „Už įvairovę. Prieš diskriminavimą“.
Specialus konkurso prizas bus skiriamas už straipsnius romų tema.
Specialus konkurso prizas bus skiriamas už straipsnius romų tema. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Temos: 1 Laikas

Šiame penktus metus iš eilės rengiamame Europos masto konkurse kviečiami dalyvauti tiek interneto, tiek spaudos žurnalistai. Apdovanojami talentingi žiniasklaidos profesionalai, kurie savo straipsniais padeda geriau suvokti įvairovės teikiamą naudą ir kovoti su diskriminavimu dėl religijos, įsitikinimų, negalios, amžiaus, lytinės orientacijos, rasės arba etninės kilmės.

„Vis dar pernelyg daug europiečių patiria diskriminaciją namie ir darbe. Kaip rodo naujausios apklausos, nuo diskriminacijos kenčia apie 15 % ES piliečių, – teigė už lygias galimybes atsakingas Europos Komisijos narys Vladimiras Špidla. – Rengdami šį žurnalistų konkursą pripažįstame itin svarbų žiniasklaidos vaidmenį atkreipiant visuomenės dėmesį į šias problemas. Tai taip pat esminė platesnės kampanijos, kuria siekiama ugdyti žmonių suvokimą apie jų teises į lygias galimybes bei apie įvairovės teikiamą naudą, dalis.“

Konkursui galima teikti ES spaudoje ar internete nuo 2008 m. sausio 1 d. iki spalio 31 d. paskelbtus straipsnius. Juos galima teikti internetu. Pasibaigus minėtam laikotarpiui, visų 27 ES valstybių narių nacionalinės vertinimo komisijos atrinks žurnalistus, kurių straipsniai pripažinti geriausiais nacionaliniu lygmeniu. Iš šių 27 nacionalinių laureatų vertinimo komisija išrinks tris geriausių straipsnių autorius ir pagrindinį Europos žurnalistų apdovanojimo laimėtoją.

Geriausieji bus apdovanoti prizais, kurių vertė siekia 4 500 eurų.

Kaip ir ankstesniais metais, Europos Komisija skiria specialų prizą už straipsnį konkrečia tema. Šių metų specialus prizas bus skirtas už straipsnius romų bendruomenės diskriminavimo tema. Daugelyje Europos šalių romai, kurie išsiplėtusioje Europoje sudaro didžiausią etninę mažumą, norėdami gauti darbą, išsilavinimą, sveikatos priežiūros bei kitas viešąsias ir socialines paslaugas kenčia nuo rasinio smurto, neapykantą kurstančių kalbų ir diskriminacijos.

Naujausiais „Eurobarometro“ apklausų duomenimis, 77 % europiečių mano, kad buvimas romų kilmės asmeniu yra kliūtis dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

Konkursą šiemet parėmė kelios žymios žurnalistų organizacijos, kaip antai Europos jaunimo spaudos asociacija ir Europos žurnalistų asociacija. Europos Komisija pasiryžusi pašalinti bet kokios rūšies diskriminaciją. Žurnalistų konkursas – viena iš kelių ES iniciatyvų, kuriomis skatinama keisti visuomenės požiūrį. Tai yra penkerių metų informavimo kampanijos „Už įvairovę. Prieš diskriminavimą“ dalis.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai