Paslaptingos dvasios kamerinis spektaklis „Vilis“, režisuotas Vytauto V. Landsbergio, supažindino su šia vos penkias klases baigusia asmenybe ir atskleidė jo turtingą vidinį pasaulį.
Po spektaklio žiūrovai buvo pakviesti į teatro kavinę, kurioje V. V. Landsbergis pristatė šiais metais išleistą „Orvido knygą“, kurioje sudėtos šio skulptoriaus kadaise pasakytos mintys lietuvių ir anglų kalbomis. Menininkas 2001 m. sukūrė filmą „Vilius Orvidas“, kuriame, remdamasis archyviniais kadrais, pasakoja apie unikalią Orvidų sodybą Salantuose. Prieš trejus metus „Lėlės“ teatre jis pastatė dokumentinį spektaklį, sukurtą remiantis paties Viliaus Orvido paliktais interviu, eilėraščiais bei jį pažinojusių žmonių prisiminimais. Knyga, anot V. V. Landsbergio, tikriausiai jau paskutinė kūrybinio proceso apie Orvidą dalis.
„Vilius Orvidas man – labai gražus žmogus, kuris baigė tik penkias klases, o visą savo išmintį gavo iš gamtos, iš dievo, iš stebėjimo, iš gamtinių pojūčių. Jis skulptūromis atskleisdavo gamtos prigimtį, nes atskildamas akmuo natūraliai perduoda informaciją – nereikia nieko perdarinėti, specialiai kurti meno – viską padaro pati gamta. Jo sodyba irgi nebuvo meno kūrimas, bet akmenų gelbėjimas nuo melioracijos, – mintimis apie savamokslį skulptorių dalijosi knygos autorius ir režisierius. – Surinkau iš įvairių žurnalistų ir režisierių, kurie filmavo Vilių Orvidą, jo interviu ir iš jų sudariau tokius „pučkelius“ sentencijų, kurios liudija jo dvasinį pasaulį, raidą... Tai – tarsi galimybė naudotis Viliaus harmonija su pasauliu, kurią jis jautė...“