Kovo mėnesį 23-iąjį kartą prasidėsiantis tarptautinis Vilniaus kino festivalis ne tik pristatys kruopščiai kino gerbėjams parengtą filmų programą, bet ir sukvies į kovo 27–29 d. vyksiančią kino industrijos konferenciją „Meeting Point – Vilnius“. Jos metu bus diskutuojama aktualiomis industrijai temomis bei supažindinama su debiutuojančių Europos režisierių kūryba. Per tris konferencijos dienas planuojama sulaukti apie 300 tarptautinių svečių.
Kovo 20–25 d., taip pat „Kino pavasario“ metu, Vilniuje britų kompanija „Independent Cinema Office“ rengia kino festivalių organizatoriams skirtus mokymus „Developing Your Film Festival“. Į šį renginį atvyks tokie žymūs lektoriai kaip Toronto kino festivalio rėmimų vadovė Jennifer Frees, žurnalo „Screen International“ redaktorė Wendy Mitchell ir kiti.
Taip pat vyks kylantiems talentams skirta mokymų programa „Maia Workshop“. Pirmoji jų dalis kovo 26–30 d. organizuojama Vilniuje.
Lietuviai „Apricot Films“ taip pat organizuoja tarptautinius mokymus „Art Department Masterclass“, kurie skirti dailės departamente dirbantiems specialistams. Anksčiau vykusių sesijų Islandijoje ir Lietuvoje lektorių sąraše – Paolo Sorentino filmo „Jaunystė“ („Youth“) ir televizijos HBO kuriamo serialo „Jaunasis popiežius“ („Young Pope“) kino dailininkė ir architektė, Christopherio Nolano filmo „Diunkerkas“ („Dunkirk“) kino dailininkas ir kt. Galutinė renginio programa ir dėstytojų sąrašas bus paskelbti vasario pabaigoje.
Kino pasaulį vienijantis sportas
Pasak šį bėgimą Berlyne su trispalve rankose, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, inicijavusio „Kino pavasario“ vykdančiojo direktoriaus Algirdo Ramaškos, Lietuvoje yra labai daug talentingų kino kūrėjų.
„Pasaulyje kino industrija yra labai didelė, joje vyksta arši kova dėl visko, ypač dėl dėmesio. Pastebėjau, kad solidūs ir sprendimus priimantys kino industrijos lyderiai vis dažniau renkasi sportą, o ne vakarėlius. Todėl pamanėme, kad nuotaikingas rytinis bėgimas yra neįprastas būdas pakviesti autoritetingus kino industrijos atstovus į Lietuvą, į kino industrijos renginį „Meeting Point – Vilnius“, susipažinti su mūsų šalies kūrėjais“, – sakė laisvalaikiu aktyviai sportuojantis A.Ramaška.
Vilniaus kino biuro direktorė Jūratė Pazikaitė teigė, kad kasmet Vilnius vis stipriau įsitvirtina tarptautinių kino kūrėjų žemėlapyje.
„Vis dažniau sulaukiame didelių kino kompanijų, tokių kaip Netflix, BBC, ABC ar HBO, susidomėjimo. Tai rodo, kad Lietuva, Vilnius ir kiti šalies miestai yra patrauklūs užsienio kino kūrėjams, esame konkurencingi Europos ir pasaulio kontekste. Prie to be galo daug prisideda rinkoje dirbantys profesionalai, kūrybiškai išsprendžiantys bet kokias problemas, tinkamos filmavimo vietos, draugiški žmonės ir, be abejo, mokestinių paskatų patrauklumas. Sudarytos galimybės leidžia augti ir tobulėti ir mūsų lietuvių talentams“, – džiaugėsi direktorė.