Vytautas Kratulis, „Šviežia Kava“ vadovas.
Tikroj kavos kelionė prasideda tada, kai paragauji šviežios, gardžios kavos. Keičiasi pasaulėžiūra, atsiranda suvokimas, kokia ji turi būti. Tuomet jau nebėra kelio atgal. Tikrai nebesinorės bet ko.
Kavos kultūros dienos ir yra apie atradimą. Tai aistruoliškas renginys. Ateik, ragauk. Visas kavos pasaulis pasiekiamas ranka. Žmonės čia atranda savo kavą. Grįžę namo, gaminasi patys. Ypatinga kava net ir užplikius kavos puodelyje lieka ypatinga. Esmė yra ne paruošime, o kavos kokybėje, kuri sukuriama plantacijoje. Natūrali aplinka kavos skoniui yra pagrindas, o mūsų, kavos meistrų, užduotis yra ją išsaugoti. Vartotojui belieka kavą paruošti.
Gražvydas Vilčinskas, „Kavos Banko“ vadovas.
Siekdami užtikrinti kavos skonio išskirtinumą ir kontroliuoti visą kavos kelią, turime išsinuomoję visą kavos plantaciją Brazilijoje. Ji suskirstyta į trisdešimt keturias dalis, iš kurių imame žemės mėginius, registruojame per GPS sistemą. Esant tam tikrų cheminių elementų trūkumui, siunčiame specialią mašiną ir dirvožemį turtiname papildomomis medžiagomis. Žinoma, veikia laistymo, drėkinimo sistemos. Nors šie procesai, atrodytų, tolimi kavos skoniui, tačiau yra gyvybiškai svarbūs siekiant išauginti išskirtinės kokybės pupelę. Labai džiaugiamės, kad lietuviai jau atrado ir aukštai vertina mūsų plantacijoje užaugusią kavą.
Darius Vėželis, Ypatingos kavos asociacijos prezidentas, „Vero Cafe“ vadovas
Lietuviai yra pažinimo kelyje. Jie dar tik atranda ypatingą kavą. Nors statistiškai lietuviui tenka daugiau, negu 4 kilogramai kavos per metus, kokybės prasme dar turime kur tobulėti.
Renkantis kavą, svarbu atkreipti dėmesį, kur kava auga, koks jos porūšis mus pasiekia. Ar geriame vienos rūšies kavą. Dažnai žmonės sako arabika ir tai supranta kaip kokybę. Tačiau pati arabika dar turi apie 80 porūšių. Taigi, labai svarbu yra domėtis produkto kilme, užauginimo sąlygomis ir, žinoma, šviežumu.