„Afrikos dienos 2011” taip pat sieks visuomenei parodyti šio žemyno sąsajas su Lietuva, todėl į festivalio programą įtraukti ir Lietuvoje gyvenančių afrikiečių bei lietuvių muzikantų pasirodymai, susitikimai su Afrikoje dirbusiais savanoriais ir po šį žemyną keliavusiais žmonėmis. Jų patirtas akimirkas bus galima pamatyti fotografijų parodoje, o jų ir kitų autorių įspūdžius ir mintis perskaityti – specialiai festivaliui skirtuose straipsnių cikluose spaudoje ir internete.
„Apie Afriką Lietuvos visuomenei dažniausiai sužino iš neigiamos pusės – žiniasklaidoje šio žemyno šalys paprastai minimos pilietinių karų, didelio skurdo, menko išsivystymo kontekste. Su šviesiąja žemyno puse – turtinga tradicine kultūra ir įdomiais, didelio pripažinimo pasaulyje sulaukiančiais naujos kartos menininkais – mums beveik netenka susidurti. Norime, kad šis festivalis tai pakeistų ir parodytų kitą, menkai pažįstamą Juodosios Afrikos pusę“, – sakė viena iš „Afrikos dienų“ iniciatorių Justė Rakštytė.
Vadinamajai Juodajai Afrikai priskiriamos valstybės, išsidėsčiusios į pietus nuo Sacharos dykumos: Kenija, Senegalas, Pietų Afrikos Respublika, Nigerija, Gana, Uganda ir daugelis kitų. Šioje žemyno dalyje gyvena apie 800 mln. žmonių (2007 m. duomenys), regionas pasižymi didžiausia pasaulyje kalbine įvairove – čia kalbama daugiau nei 1000 skirtingų kalbų.
„Afrikos dienos 2011“ – pelno nesiekianti iniciatyva. Festivalį organizuoja asociacija „Balta scena“, vienijanti aktyvius jaunus žmones, dirbančius kultūros ir vystomojo bendradarbiavimo srityse.
Daugiau informacijos čia.