Todėl, tai reta galimybė pamatyti šiuos unikalius menininkų darbus, kuriuos yra sukaupusi organizacija S.A.R.L. AMIENCOM iš Prancūzijos.
AMIENCOM parodos Europoje rengiamos apie metus. Bendrijos tikslas – pristatyti pripažintų menininkų darbus kuo platesnei publikai, neapsiribojant didmiesčiais, o bilietų kaina atitinka regiono vartotojų perkamąją galią.
Jų pasaulėžiūra yra tarsi orientyras, siekiant suprasti procesus vykusius XX a. mene ir gyvenime.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus džiaugiasi galėdamas Teatro metais į savo rūmus įsileisti šiuos talentingus menininkus, kuriuos siejo meilė teatrui (visi kūrėjai yra dirbę scenografais, teatro dekoratoriais ar kostiumui kūrėjais ir pan.).
Mes kviečiame lankytojus į nepaprastą kelionę su André Derainu, Raouliu Dufy, Jeanu Carzou ir Leonor Fini bei kartu panerti į jų darbuose sukurtą realybės gelmę, atveriančią materialaus pasaulio duris vedančias link gyvenimo esmės, kurią atspindėti gali tik tokio masto ir reto talento menininkai.
Šių keturių skirtingų menininkų įtaka formuojant tam tikrą šiuolaikinio meno suvokimą, yra akivaizdi. Jų pasaulėžiūra yra tarsi orientyras, siekiant suprasti procesus vykusius XX a. mene ir gyvenime.
Sujungia modernizmą ir klasiką
Juos visus jungia skirtingas požiūris vaizduojant ne patį objektą, o savo asmeninį santykį su juo.
Eksponuojami dailės darbai gyvai parodo kūrybinės minties eigą, leidžia žiūrovui pažvelgti į pasaulį būtent jų, dailininkų, akimis, bei pajusti, tai, ką jie jautė pagauti įkvėpimo, kai veržte veržėsi nevaldomi jausmai, emocijos ir išgyvenimai.
Kiekvienas jų nugyveno įdomų, kūrybiniais atradimais pažymėtą gyvenimą, kuris leido sukurti savitą ir unikalų stilių, taip lengvai atpažįstamą meno pasaulyje.
Paroda, jungianti modernizmą ir klasiką, siekia parodyti, kaip gali būti vienoje erdvėje eksponuojami nesuderinami, skirtingi stiliai, kai išraiškos priemonės ir pati darbų atlikimo technika kontrastuoja tarpusavyje. Juos visus jungia skirtingas požiūris vaizduojant ne patį objektą, o savo asmeninį santykį su juo. Parodoje eksponuojami darbai rodo autentišką, įprastai nuo visų slepiamą, ir tik patiems menininkams suprantamą pasaulio veidą.
Jų kūryboje aiškiai juntama prancūziškojo gyvenimo dvasia, viena ir ta pati įkvepianti realybė, persismelkusi per jų pačių sąmonę, vizualizuojanti skirtingas kūrybos išraiškas.