Lietuvos ambasada Japonijoje vasario 14 dieną Tokijuje, parodų salėje „Hillside Plaza“, surengė iškilmingą minėjimą, skirtą šimtosioms Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties metinėms, kartu pažymėdama ir Lietuvos valstybės atkūrimo 93-ąją sukaktį.
Renginyje dalyvavo Japonijos imperatoriaus rūmų kanceliarijos ir Užsienio reikalų ministerijos atstovai, užsienio diplomatai, žurnalistai, akademikai, menininkai, muzikai, lietuvių bendruomenės Japonijoje nariai.
Susirinkusius pasveikino Lietuvos ambasadorius Japonijoje Dainius Kamaitis. Jis priminė svečiams su Lietuvos valstybingumo istorija susijusius faktus, pabrėždamas, kad beveik prieš šimtmetį Lietuvos Taryba paskelbė pasauliui apie Lietuvos valstybės egzistavimą, šiemet minimas diplomatinių santykių su daugeliu valstybių atkūrimo dvidešimtmetis.
Ambasadorius pristatė įžymiausią Lietuvos menininką ir pabrėžė, kad M.K.Čiurlionio kūrybą sunku priskirti konkrečiam meno judėjimui Europoje. Anot ambasadoriaus, jo kūrybos genijus išsiveržia už simbolizmo ir dekadanso epochos rėmų, užimdamas savitą vietą tarp abstrakcionizmo pradininkų XX a. pradžioje.
Renginio dalyviai galėjo susipažinti su salėje eksponuojamomis M.K.Čiurlionio darbų reprodukcijomis.
Minėjimo kulminacija tapo M.K.Čiurlionio muzikinio palikimo pristatymas. Svečiai turėjo galimybę pasiklausyti japonų pianistės Jumiko Okavos atliekamų M.K.Čiurlionio kūrinių fortepijonui: Ekspromto fis-moll, Penktojo Druskininkų preliudo (F/a-moll), Humoreskos, dainos „Ant kalno gluosnys“, Noktiurno fis-moll, Ekspromto d–moll, Šeštojo kūrinio iš serijos „Audros ir gelmės“, taip pat Sonatos F-dur antrąją dalį („Andante cantabile“).