„Iki mūsų atėjo tai, ko nesugebėjo sunaikinti, užtildyti, sušaudyti ar sudeginti. Tuo laiku, kai nebuvo galima kalbėti, groti, rašyti, išeiti už tvoros, juoktis ir netgi šypsotis, geto žmonės dainavo: dirbdami, laukdami eilėje sriubos ar duonos, kai kentė alkį ar skausmą, kai sukaustydavo baimė ar migdydavo savo alkanus vaikus“, – kvietime į koncertą rašė Žydų kultūros ir informacijos centro atstovai.
Apie pražūtingą žydų likimą juos uždarius į getus 15min.lt jau rašė. Vienas iš trijų didžiųju Lietuvos žydų getų 1941-ųjų rugsėjo 6-ąją buvo įkurtas Vilniaus senamiestyje, vykstant Antrajam pasauliniam karui, kai į Lietuvą įžengė vokiečiai. Pradžioje Vilniaus getas skirtas į dvi dalis – Didįjį ir Mažąjį, skiriamąja getų linija tapo dabartinė Vokiečių gatvė.
Koncerto metu žydų dainas gausiai susirinkusiai publikai atliko choras „Jauna muzika“, dirigavo maestro Vaclo Augustinas. Soprano partiją atliko Jurgita Narušytė, fortepijonu akomponavo Dainiu Jozėnas. Visi bažnyčioje skambėję kūriniai buvo parašyti žydų getuose.
Tarp dainų aidėjo eilės: skaityti poetų Riklės Glezer, Avromo Suckeverio, Violetos Palčinskaitės, Tomo Venclovos kūriniai, taip pat rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus apsakymų „Sapnas apie dingusią Jeruzalę“ ir „Menachemas čigonas“ ištraukos, geto gyvenimą iliustruojančios kronikos.