LNDT kviečia dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse su režisieriumi ir dramaturgu K.Smedsu

Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamas šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“ inicijuoja kūrybines dirbtuves su režisieriumi ir dramaturgu iš Suomijos Kristianu Smedsu. Lietuvoje šis kūrėjas pastatė spektaklius „Vyšnių sodas“ ir „Liūdnos dainos iš Europos širdies“, „Sirenų“ festivalyje buvo rodyti jo spektakliai „Mental Findland“ ir „Tik filmuojama“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kristianas Smedsas
Kristianas Smedsas / Kaisa Rautaheimo nuotr.

Kristiano Smedso kūrybinės dirbtuvės vyks gruodžio 15–17 d. gyvai ir anglų kalba (vieta dalyviams bus patikslinta). Jau nuo šiandien iki gruodžio 7 d. galima teikti prašymus dalyvauti jose. Atrankoje gali dalyvauti įvairaus amžiaus ir įvairių sričių atstovai, svarbiausias kriterijus – būti parašius bent vieną pjesę (pjesė gali būti iki šiol nestatyta). Kūrybinių dirbtuvių dalyvių skaičius ribotas.

„Kūrybinėse dirbtuvėse svarbiausia bus dialogas ir diskusija – mes kalbėsime apie lietuviškos dramaturgijos šiandieną, aptarsime, kokią ją mato dalyviai ir kaip jie gali prisidėti prie lietuviškos dramaturgijos ateities. Man svarbu išgirsti, kas rūpi jauniesiems dramaturgams. Atsispirdami nuo to, pasirinksime ir dirbtuvių kryptį. Nereikėtų tikėtis, kad per šias tris dienas aš galėsiu „išgydyti“ dalyvių dabar kuriamas pjeses. Kalbėsime ir apie jas, bet man svarbiausia, kaip mes diskutuojame apie savo idėjas“, – pasakoja K.Smedsas.

Norintys dalyvauti dirbtuvėse kviečiami iki gruodžio 7 d. siųsti savo gyvenimo aprašymus ir atsakymus į klausimus anglų kalba adresu rasa.kregzdaite@teatras.lt laiško pavadinime įrašykite „Kristiano Smedso kūrybinės dirbtuvės“.

Klausimai, į kuriuos laiške prašo atsakyti Kristianas Smedsas:

  • Kas tu esi ir ką veiki gyvenime?
  • Kokia tavo patirtis teatre ir pjesių kūrime?
  • Kodėl nori dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse? Ko iš jų tikiesi?

Atrinkti dalyviai bus informuoti iki gruodžio 10 d.

Dėl papildomos informacijos kreiptis į „Versmės“ koordinatorę Rasą Kregždaitę: rasa.kregzdaite@teatras.lt

Dėmesio! Dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse bus galima tik pateikus galiojantį galimybių pasą, o jų metu bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Kristianas Smedsas (g. 1970) yra suomių režisierius ir dramaturgas. Nuo dramaturgijos studijų baigimo Helsinkio teatro akademijoje, jis sėkmingai dirba įvairiuose teatruose tiek Suomijoje, tiek užsienyje – Lietuvoje, Estijoje, Belgijoje ir kt. Šiuo metu Helsinkio teatro akademijoje jis vadovauja aktorių kursui.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Kūrybinės dirbtuvės
Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Kūrybinės dirbtuvės

Plečiantis scenos ir jos galimybių suvokimui, atsirado ir iškilo nauja dramaturgų karta, siekianti sugriauti gerai suręstos pjesės sampratą ir pasipriešinti uždaros formos psichorealizmui. Daugelis Suomijos teatro akademiją baigusių dramaturgų tapo ne tik dramaturgais, bet ir savo pjesių režisieriais.

Vienas įtakingiausių naujojo tūkstantmečio režisierių yra Kristianas Smedsas, įgijęs dramaturgo išsilavinimą, bet priėmęs teatro kaip fizinės ir konceptualios meno formos sampratą, pjesę pavertęs spektaklio scenarijumi, kurį kūrybinė grupė lanksčiai formuoja savo rankose.

K.Smedsas yra vienas iš „Takomo“ teatro įkūrėjų bei ilgametis jo meno vadovas (1996–2001). 2007 m. jis įkūrė kompaniją „Smeds Ensemble“, kuri daugiau nei dešimtmetį sėkmingai gastroliavo po Europą bei dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose pastatymuose. Jis yra laimėjęs daugybę apdovanojimų, tarp kurių ir 2011 m. jam įteiktas „Naujosios Europos teatro realybės“ apdovanojimas.

Smedso teatre verda įvairiausių meninių priemonių ir žanrų katilas, bet šis režisierius neeksperimentuoja. Jis gilinasi į savo tautos dabartį ir istoriją, keldamas universalius klausimus. Smedsas yra vienas iš nedaugelio teatro menininkų, sugebančių per savo tautinį mentalitetą atskleisti įvairialypį šiuolaikinio žmogaus ir pasaulio paveikslą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai