Anot režisierių Mariaus Rimkaus ir Aurimo Valkiūno, žmonės kartais net nesąmoningai peržengia tam tikras ribas ir padaro veiksmus, kurie jau atrodo lyg ir nenormalūs, pereina į kraštutinumus.
„Kaip pagrindinę priemonę ir priežastį kraštutinumams parodyti mes pasitelkiame aukštųjų mokyklų švietimo reformą, kuri tampa impulsu peržengti ribas. Tačiau mes nesakome, ar tai gerai, ar tai blogai. Kaip sprendimą ir atsakymą mes siūlome žmogaus sąmoningumo ugdymą, kas galėtų padėti sustoti prieš peržengiant moralės ar žmogiškumo ribas“, – apie temą pasakojo režisieriai.
Muzikinei daliai buvo pasirinkta naujosios bangos stiliaus muzika. Tai muzikinis judėjimas, susiformavęs XX amžiaus 8-ajame dešimtmetyje, kuomet pasaulyje sklandė neramumai, o žmonės pradėjo jausti, kad visuomenė tampa nebemąstančia mase.
„Šių metų MIDI roko operos idėjos atitiko naujosios bangos pagrindinę mintį angry but intelligent, kai tu matai, kas vyksta visuomenėje ir prie to ne prisitaikai, o per kūrybą stengiesi pakeisti“, – teigė muzikinės dalies vadovė Kristina Muravjova.
MIDI roko opera – ne pelno siekiantis kultūrinis projektas šiemet vykęs jau 18-tą kartą ir sėkmingai uždaręs Vilniaus universiteto Matematikų ir informatikų (MIDI) dienas.
„Tai ilgiausiai vykstantis studentų kultūrinis projektas, suburiantis vieningą jaunimo bendruomenę. Skatinami tik idėjos, dalyviai MIDI roko operoje susiranda bendraminčių ir atskleidžia savo talentus bei kūrybinį potencialą“, – pasakojo projekto vadovas Rokas Mikalkevičius.
Iš viso, šiemet prie projekto įgyvendinimo dirbo šimto žmonių komanda: organizatoriai, vokalistai, šokėjai, muzikantai, kostiumo dizaineriai, libretai, scenografai ir kiti. Planuojama projektą tęsti ir kitąmet.