Trisdešimt devintasis Tarptautinis akvarelės pleneras subūrė dvidešimt ištikimų akvarelinei technikai dailininkų iš Danijos, Lietuvos, Rusijos, Švedijos. Plenerą organizuoja dailininkė Renatė Lūšis, bendradarbiaudama su Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi, Klaipėdos Tautinių kultūrų centru, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešąja biblioteka.
Tęstinis trejų metų projektas skirtas Klaipėdos skulptūrų parkui – vienam iš įdomiausių ir lankomiausių kultūros objektų mieste. Parkas vienija Senųjų miesto kapinių istoriją ir moderniosios skulptūros galeriją po atviru dangumi.
Svarbiausia 2011–2013 metų plenerų idėja jos dalyviams tapo istorinė bei kultūrinė atmintis: mintys apie žmogaus gyvenimą bei jo greitą tėkmę įkūnyti dailininkų akvarelėse. Paroda, kurioje eksponuojami per trejus metus sukurti darbai, atspindi sudėtingą parko istoriją, jo vietą šiuolaikiniame miesto kultūriniame ir dvasiniame gyvenime.
Plenerų darbai eksponuojami Klaipėdos Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje ir Klaipėdos Tautinių kultūrų centre, esančiame Skulptūrų parke. Parodoje dominuoja peizažai, kuriuose susipina fantazija ir realybė. Ekspresija išsiskiria abstrakčios kompozicijos, žadinančios mūsų vaizduotę. Gamta miesto erdvėje, parke eksponuojama skulptorių kūryba bei filosofiniai pamastymai apie pasaulį ir apie save susijungia plenero dalyvių darbuose.
Paveiksluose matyti, kaip akmeninė skulptūrų faktūra ištirpsta parko žalumoje ir drėgnumoje, praranda savo materialumo esmę, tampa mūsų svajonių, minčių ir prisiminimų šešėliu.
Projekto dalimi tapo ir paroda „Gamtos stichijos“, pristatoma Klaipėdos apskrities bibliotekos muzikos skyriuje. Ji skirta Ramūnės Lebedytės – daugiametės plenerų dalyvės – kūrybos atminimui. Eksponuojami darbai puikiai atskleidžia autorei būdingą plastinę kalbą, koloritą, savotišką akvarelės techniką.