Šiais metais jubiliejinis gėlių festivalis, įkvėptas V. Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“, subrendo nustebinti dar kitokia nei įprasta gėlių gausa, rūšimis, dermės estetika ir harmonija kompozicijose. Pasak dvare vykstančių gėlių festivalių sumanytojos ir kūrėjos Kristinos Ivančenko „Šią vasarą festivalyje vyraus romantiška harmonija, sukurianti jausmą tarsi atidarius močiutės skrynią ir radus nėriniuotą suknelę, kupiną istorijos, žavesio, patirties ir elegancijos jausmo“. „Naujai atrastos gėlių rūšys, tokios kaip romantiškosios celiozijos, trapiosios rugiagėlės, elegantiškosios zinijos ir nostalgiškieji astrai sušvis naujai, bus galima išvysti neregėtų nasturtų, medetkų, serenčių ir saulėgrąžų porūšių. Svaiginančios spalvos ir aromatai, dar įmantresni pavadinimai ir išvaizda neabejotinai pavergs ne tik gėlių mylėtojų širdis“, – pasakoja apie festivalį ji. Ypatingas dėmesys bus skiriamas valgomoms gėlėms, kurių didžiuliai plotai sužys prie dvaro malūno, kumetynų, o unikalūs daržovių gėlynai ne tik svaigins grožiu, tačiau ir prašyte prašysis į gaspadinių virtuves...
Tarp gėlių vykstančioje festivalio programoje žiūrovus vėl nustebins įtraukiantys spektakliai, kurių dalyviais kaip įprasta taps dvaro lankytojai. Šimtametis parkas festivalio metu virs viena didžiule 5 ha ploto scena, kur tarptautinė aktorių ir cirko artistų trupė stebins žiūrovus įtraukiančiais vaidybiniais epizodais, pjesės ištraukų interpretacijomis, sujungiant gatvės teatrą su juokingais ar net kraują stingdančiais cirko triukais. Maišantis fantazijai su realybe prabils net pats Šekspyras, o mažųjų lauks šekspyriški lėlių teatro spektakliai.
Meno, gėlių ir meilės festivalis iki pat rudens tamsumų negailės pramogų visai dienai, visai šeimai, kur neatskiriama ir XIX a. dvaro gyvenimo magija. Daugiau nei 30 istorinių dvaro pastatų galima kasdien aplankyti senųjų amatų ir technikos dirbtuves, išvysti senovinių automobilių kolekciją, karietas ir jomis važinėtis, puoštis dvariškais kostiumais, įsiamžinti XIX a. stiliaus fotoateljė, atrasti tokias vietas kaip Panoptikumas, Bausmių rūsys, daktaro kabineto, laikrodžių ir senųjų žaidimų aparatų ekspozicijas. Stebins ir prieš akis gaivinamos sakalininkystės tradicijos, įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, treniruojami plėšrieji paukščiai. Mažuosius dvaro lankytojus džiugins dvaro ūkio gyventojai, senovinė karuselė, spalvinga gėlių pilis, žaismingi festivalio personažai ir žymusis dvaro gyventojas – kupranugaris.
Pakruojo dvaras – ne tik didžiausias Lietuvoje dvaro kompleksas, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, Lietuvos „Metų turizmo objektas 2018, 2019, 2021, 2022“, čia kasmet vyksta unikalūs gėlių ir šviesos festivaliai, yra atkuriamos XIX a. pr. – XX a. pr. dvaro gyvenimo patirtys bei akimirkos.