Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Minint Trakų istorijos muziejaus jubiliejų, atidaroma numizmatikos paroda ir pristatomas dramatiškas Vytauto Didžiojo paveikslas

Trakų salos pilyje – parodos „Trakai numizmatikoje“ atidarymas ir G. Kazimierėno paveikslo „Vytautas, laukiantis karūnos“ pristatymas
Paroda „Trakai numizmatikoje“
Paroda „Trakai numizmatikoje“ / Parodos plakato fragmentas

Liepos 26 d., penktadienį, 18 val. Trakų salos pilyje vyks parodos „Trakai numizmatikoje“ atidarymas ir G. Kazimierėno paveikslo „Vytautas, laukiantis karūnos“ pristatymas. Renginys organizuojamas, minint Trakų istorijos muziejaus įkūrimo 65 metų jubiliejų.

„Trakai – nedidelis, bet labai svarbus Lietuvos istorijai ir kultūrai miestas – yra gan plačiai atspindėtas medaliuose, ženkluose, žetonuose, plombose ir ženkliukuose, – pasakojo Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas. – Džiugu, kad daug faleristikos ir numizmatikos eksponatų, kuriuose vienaip ar kitaip atspindimi Trakai, saugomi Trakų istorijos muziejaus rinkiniuose. Jų pagrindu surengta paroda „Trakai numizmatikoje“, rengiamas katalogas, kuriame užfiksuota daugiau kaip 800 monetų, banknotų, medalių, apdovanojimų, ženkliukų, žetonų, plombų ir mokėjimo kortelių su žodžiu „Trakai“, Trakų vaizdais ar Trakų herbu. Seniausias eksponatas – XVII amžiaus švininė plomba su Vyčiu ir lotyniškomis raidėmis WT, naujausi – medaliai ir ženkleliai, išleisti 2013 metais.“

2013 metai Trakų istorijos muziejui išskirtiniai – liepos 28 d. sukanka 65 metai. Lietuvos muziejininkystės istorijoje muziejus pasižymi sena ir turtinga praeitimi, gausiais rinkiniais, aktyvia veikla, dinamiškomis ekspozicijomis, gyvosios istorijos renginiais, dideliu mūsų šalies bei užsienio turistų susidomėjimu. Jubiliejaus išvakarėse Trakų salos pilies ekspozicija pasipildė dar vienu unikaliu eksponatu – tapytojo Giedriaus Kazimierėno dovanota drobe „Vytautas, laukiantis karūnos“ (250 x300, drobė, aliejus, auksas, 2013).

Vytautas Didysis, gimęs Senuosiuose Trakuose apie 1350 metus, tapęs Lietuvos valdovu 1392 metais, Trakų salos pilyje reziduodavo dažniausiai. Pilis ir miestas klestėjo. 1430 metų spalio 27 dieną Trakuose kunigaikštis mirė, taip ir nesulaukęs vainikavimo Lietuvos karaliumi.

„Prie stalo tarsi prie altoriaus stovinčio Vytauto figūrą gaubia raudona mantija – visas gyvenimas paaukotas Lietuvai, tačiau viltys matyti savarankišką ir galingą savo valstybę žlunga, – taip pasakojimą apie savo kūrinį pradeda tapytojas Giedrius Kazimierėnas. – Vytauto likimo katastrofą išreiškia liepsnojanti Trakų Madona.“

Pristatydamas paveikslą renginyje, dailininkas plačiau kalbės apie šio istorinio įvykio atspindžio viziją.

Tapytojo Giedriaus Kazimierėno drobė „Vytautas, laukiantis karūnos“ tampa nuolatinės Trakų salos pilies ekspozicijos dalimi.

Trakų salos pilyje paroda „Trakai numizmatikoje“ bus eksponuojama iki 2013 m. spalio 30 d.

Informaciją apie Trakų istorijos muziejaus ekspozicijas ir darbo laiką rasite: www.trakaimuziejus.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos