„Kultūros ministerija pažymi, kad buvo remtasi Europos Sąjungos statistikos tarnybos Eurostato duomenimis. Tai sudaro galimybę palyginti ir įvertinti, kaip Lietuva atrodo kitų Europos šalių kontekste“, – rašoma ministerijos žiniasklaidai išplatintame pranešime.
Antradienį V.Kernagis pranešė kreipęsis į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson klausdamas, kokiais skaičiavimais remiantis ji viešai prabilo apie didesnes kultūros darbuotojų algas.
„Kultūros srities darbuotojų atlyginimai – vieni mažiausių Europos Sąjungoje. Kultūros darbuotojų profesinių sąjungų teigimu, vidutinis mėnesinis atlyginimas tesiekė 593 eurus iki mokesčių atskaitymo, kai visos šalies darbuotojų vidutinis atlyginimas siekia 800 eurų.
Mitinguojantys kultūros darbuotojai, pasiūlymas nacionaliniams ir valstybiniams teatrams susimažinti biudžetus net 15 proc. – tokia dabartinė kultūros sektoriaus darbuotojų ir įstaigų situacija.
Vis tik viešai pasirodžiusioje informacijoje ministrė L.Ruokytė-Jonsson teigia, kad vidutinė kultūros darbuotojų alga siekia 736 eurus“, – visuomeninio transliuotojo eteryje išsakytus ministrės teiginius komentavo V.Kernagis.
Jis L.Ruokytės-Jonsson teiravosi, kokiais skaičiavimais ji grindė viešai nurodytą kultūros sektoriaus darbuotojų atlygio dydį ir kodėl diskriminuojama Vyriausybės programoje prioritetine laikyta kultūros sritis.
„Žadėtas ypatingas dėmesys kultūrai tik ir lieka pažadu su vos 1,5 proc. numatytų lėšų 2019 m. biudžete“, – nurodė Seimo narys.
Spalį Vyriausybė patvirtino valstybės biudžeto korekcijas ir numatė papildomus 1,2 mln. eurų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų didinimui – tai nuo kitų metų esą leis padidinti algas 75 eurais.
Dėl per mažų algų kultūrininkai neseniai organizavo piketą. Jie reikalavo užmokestį didinti 150 eurų.