Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus
Muziejų naktį Vilniaus Gaono žydų muziejuje lankytojų lauks daug skirtingų veiklų. Čia vyksiančiose dirbtuvėse jie galės iš arčiau susipažinti su restauratorių darbu, sudalyvauti Iljos Bereznicko karikatūrų parodos atidaryme, Tolerancijos centro kiemelyje pasiklausyti klezmerių muzikos ir kt.
Vis tik svarbiausiu Muziejų nakties akcentu turėtų tapti Savickų šeimos meninio palikimo muziejui pristatymas, minint Augustino Savicko – žymaus Lietuvos tapytojo ir dailėtyrininko – 100-ąsias gimimo metines. Muziejų nakties lankytojai pirmieji galės susipažinti su Savickų šeimos menininkų paroda „Kartos ir likimai“, sudaryta iš keturių kartų dailininkų muziejui dovanotų kūrinių bei kitų dokumentų.
Kur? Vilniaus Gaono žydų muziejuje, Vilniuje
Kada? 15–21 val., paroda „Kartos ir likimai“ atidaroma nuo 18 val.
Lietuvos nacionalinis muziejus
Nacionalinis muziejus ir jo padaliniai šiemet siūlo kaip reta plačią programą, kurioje – ir lankytojų laukiantys muzikiniai pasirodymai, ir ekskursijos, ir tekstilės dirbtuvės, ir saulėlydžio pasitikimas ant Gedimino bokšto, ir iki pat vėlyvo vakaro duris atveriantis išskirtinis Kazio Varnelio butas-muziejus.
Tačiau ypatingo dėmesio turėtų sulaukti bandymas į lankytojų maršrutus įtraukti naują erdvę – vidinį nacionalinio muziejaus kiemą. Čia, pasak organizatorių, lankytojai išvys lauko ekspoziciją, o kiemelyje slypinčias istorijas atskleis ekskursijas vedantys archeologai.
Kur? Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Vilniuje
Kada? 18–23 val., muziejaus kiemelio lankymas laisvas, ekskursijos vyks 18.30-21.30, kas valandą
M.K.Čiurlionio muziejus
Minint tarptautinę muziejų dieną, Kaune įsikūręs M. K. Čiurlionio muziejus kviečia į visus jo padalinius vienijančią akciją „Kultūrinis labirintas: 1 naktis – 8 parodos“, kurios metu lankytojai bus kviečiami keliauti temstančio miesto labirintais, naujai atrasti Kauną bei neeilines čia gyvenusias asmenybes. Kiekviename muziejaus padalinyje lankytojai taip pat ras tik šiai nakčiai į dienos šviesą ištrauktų ypatingų eksponatų, istorijų ir paslapčių.
Norintieji dalyvauti akcijoje, jos maršrutą ir programą gali rasti muziejaus internetinėje svetainėje.
Kur? M.K.Čiurlionio dailės muziejuje, M. Žilinsko dailės galerijoje, Pavekslų galerijoje, Velnių muziejuje, I. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialiniame muziejuje, Istorinėje LR Prezidentūroje, A. ir P. Galaunių namuose, J.Zikaro memorialiniame muziejuje, Kaune.
Kada? 11–24 val. (J.Zikaro, I.Truikio ir M.Rakauskaitės memorialinių muziejų bei A. ir P. Galaunių namų lankymas – iki 20 val.)
Radvilų rūmų muziejus
Muziejų naktį Radvilų rūmų muziejus kviečia apsilankyti ne tik čia vykstančiose parodose, kuriose galima susipažinti tiek su XVI–XIX a. Vakarų Europos daile, tiek su Australijos aborigenų ir Naujosios Gvinėjojos menu, bet ir sudalyvauti kūrybinės dekalkomanijos dirbtuvėse.
Organizatoriai žada, kad šiose dirbtuvėse XVIII a. pab.–XIX a. pr. Vilniaus priemiesčių žemėlapių kopijų fragmentai, meno kūrinių reprodukcijos, įvairios šiandienos sostinės fotografijos taps atspaudais, o dirbtuvių dalyviai dekalkomanijos technika patys galės kurti dekoratyvinius vaizdų derinius.
Kur? Radvilų rūmų muziejuje, Vilniuje
Kada? Muziejaus lankymas – 17–23 val., dekalkomanijos dirbtuvės – 17 val. (reikalinga registracija)
Teatro sala
Muziejų naktį Vilniuje įsikūrusioje Teatro saloje bus atidarytas „Žymiausių pasaulio lėlių kopijų muziejus“ – istorinių lėlių paroda, sukurta Lėlininkų sąjungos. Čia lankytojai galės išvysti marionetes, klasikines ir modernias, pirštines ir šešėlines lėles.
Lankytojų lauks ir edukacinė programa, pristatanti istorines teatro lėles bei lėlininkų darbą, o mažiausiųjų – lėlių spektaklių ištraukos su žymiausiais pasaulio pasakų personažais.
Kur? Teatro saloje, Vilniuje
Kada? 14–18 val. (reikalinga registracija)
MO muziejus
Muziejų naktį atvykusieji į MO muziejų turės galimybę susipažinti su vos prieš kelis mėnesius prestižinį „Future Generation Prize“ laimėjusios menininkės Emilijos Škarnulytės videodarbu „Sirenomelia“ (2017). Filmas nufilmuotas už poliarinio rato – slaptoje šaltojo karo metais veikusioje povandeninių atominių laivų bazėje, kur anksčiau švartuodavosi NATO laivai, ir Norvegijos geodezijos instituto teritorijoje. Pagrindinė herojė – mitologinė undinė – yra kiborgas, išgyvenęs kataklizmus ir sugebėjęs prisitaikyti prie naujų sąlygų.
MO muziejaus lankytojai taip pat galės sudalyvauti ir interaktyviame pokalbyje su Šarūno Saukos paveikslu „Mama“.
Kur? MO muziejuje, Vilniuje
Kada? 18–20 val.
LSMU Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus
Kaune veikiantis LSMU Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus lankytojus kvies susipažinti su ekspozicija „Species“, kuri atskleis, kokius mišinius XIX a. pab. ir XX a. vid. gydytojai išrašydavo receptuose ir kokius augalus naudodavo žmonės vietoje importujoamų arbatžolių.
Šis rečiau į turistų maršrutus patenkantis, o ir nemažos dalies vietinių gyventojų ne taip dažnai lankomas muziejus kviečia iš anksto registruotis į ekskursijas, kurias lydės „nakties arbatos degustacija“.
Kur? LSMU Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje, Kaune
Kada? ekskursijos vyks 18–20 val., kas valandą (reikalinga registracija)