Trečiadienį (liepos 14 d.) 16.30 val. kuratorė Elona Lubytė ves ekskursiją po parodą „Moters laikas. Skulptūra ir kinas“, kurią pratęs kino kritikės Živilės Pipinytės komentuojama dokumentinių filmų programa.
Siekiant šiandieniniam žiūrovui padėti geriau suprasti būtojo laiko realybę, dokumentinių filmų programos papildo parodoje „Moters laikas. Skulptūra ir kinas“ išskirtus penkis „salynus“, pristatančius sovietmečio moters viešus ir privačius socialinius vaidmenis.
17.30 val. NDG auditorijoje rodomoje antrojoje filmų programoje „Šeimos ir likimai“ (salynas „Privačios erdvės“) žiūrovams bus parodyti trys dokumentiniai filmai – Bytautės Pajėdienės, Henriko Šablevičiaus „Mūsų trylika“, 1972; Roberto Verbos „Seserys“, 1973; Noto Liubošico, Aloyzo Jančoro „Viršūnėje kaip ir kelio pradžioje“, 1974.
Ketvirtadienį (liepos 15 d.) 17.00 val. ekskursiją po parodą „Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“ ves kuratorius Viktoras Liutkus. Ekskursijos metu kuratorius papasakos, dėl ko beveik prieš šimtą metų Vytautas Kairiūkštis ir jo bendraminčiai liko nesuprasti, tačiau vėliau įsirėžė į XX a. meno istoriją ryškia avangardo žyme. Kokie meninio stiliaus bruožai bei estetinės idėjos slypi už kubizmo, konstruktyvizmo, suprematizmo burtažodžių? Kodėl geometrinės formos, vizualinės konstrukcijos, abstrakčios formos ir persipinančios plokštumos šiems menininkams buvo kur kas žavesnės už realistinio vaizdavimo būdus? Kokios parodoje pristatomų XX a. pirmosios pusės avangardinio meno judėjimų prielaidos, menininkų tarpusavio ryšių geografija, idėjų sklaidos trajektorijos? Laiko patikrintus atsakymus į šiuos ir kitus klausimus pateiks parodos kuratorius, dailės istorikas Viktoras Liutkus, tyrinėjantis Vytauto Kairiūkščio dailės palikimą ir Lietuvos XX a. I pusės dailės avangardo sceną.